Na 26 lipca zarząd Netii zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie, które ma zająć się ponownie dwoma punktami, które już raz stanęły na wokandzie. Chodzi m.in. o wprowadzenie do Rady Nadzorczej nowej osoby. Podczas poprzedniego głosowania zabrakło głosów na „tak” dla zgłoszonej wówczas kandydatury.

Nowym członkiem rady – na wniosek funduszy z grupy Pioneera – miał zostać Andrzej Abramczuk, prawnik z kancelarii Chajec Don-Siemion Żyto. Jej partnerzy kieruje grupą telekomunikacyjną Aero 2, kojarzoną z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Andrzej Abramczuk – jak wynika z jego CV – jest prokurentem Nova Capital, czyli spółki będącej największym akcjonariuszem NFI Midas.Czy Pioneer wystawi ponownie tego samego kandydata? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Podczas poprzedniego walnego zabrakło dużej części głosów, które posiada główny akcjonariusz Netii – Third Avenue Management. Amerykanie wyjaśniali, że za sprawą problemów komunikacyjnych z powiernikami, zdołali zarejestrować tylko mały pakiet akcji. Lipcowe zgromadzenie zwołane zostało na wspólny wniosek Third Avenue i Pioneera. Niewykluczone więc, że tym razem do zmian w radzie nadzorczej dojdzie.