Przegląd prasy – poniedziałek 20 września

Publikacja: 20.09.2010 08:36

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Multimedia: Skupiono ponad 25 proc. akcji[/b]

Urszula Zielińska

W piątek zawarto transakcje, w których akcjonariusze kablowej sieci – po złożeniu wcześniej zapisów w odpowiedzi na ogłoszone przez spółkę wezwanie – sprzedali na jej rzecz 7,7 mln walorów. Pakiet nabyty przez firmę odpowiada nieco ponad 5 proc. kapitału Multimediów. Średnia cena nabycia jednej akcji wyniosła 9,7 zł. Uwzględniając transakcje zawarte na GPW, spółka posiada już ponad 38,3 mln papierów, co stanowi 25,02 proc. jej kapitału.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/687074_Multimedia:_Skupiono_ponad_25_proc_akcji.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Play celuje już w 5 mln klientów[/srodtytul]

Urszula Zielińska

Play zrealizował tegoroczny cel: ma już około 4,5 mln użytkowników. Według właściciela, firma staje się samodzielna. Około 4,6 mln klientów ma obecnie P4, operator sieci Play – powiedział „Parkietowi” Constantine Gonticas, członek rady nadzorczej spółki. Gonticas reprezentuje w radzie fundusz Novator, należący do islandzkiego miliardera Thora Bjorgolffsona.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/687069_Play_celuje_juz__w_5_mln_klientow.html (dostęp płatny)

[b]Rynek płatnej telewizji jest już bliski nasycenia i będzie rósł wolniej[/b]

Dariusz Wolak

W opublikowanych właśnie badaniach odbioru płatnej telewizji na świecie operator satelitarny Eutelsat podaje, że rynek płatnej cyfrowej telewizji satelitarnej liczy teraz w Polsce 6,1 mln abonentów, co wśród państw europejskich daje nam wysokie drugie miejsce. Łącznie w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie klientów kablówek i platform satelitarnych jest już 210,7 mln – o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/687072_Rynek_platnej_telewizji_jest_juz_bliski_nasycenia_i_bedzie_rosl_wolniej.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Agencja S&P oceniła papiery Plusa[/b]

DI, PAP

Agencja ratingowa Standard Poor’s przyznała obligacjom Polkomtela rating BBB+ z perspektywą negatywną — podał telekom. Debiut obligacji na rynku Catalyst nastąpi 30 września. Telekom wyemitował pięcioletnie obligacje o wartości 1 mld zł. Pieniądze mają trafić na akwizycje.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=6e0d32de-d9c8-4406-8638-03ca5cc461bb&date=2010-09-20 (dostęp płatny)

[b]PSA nie chce płacić Duńczykom[/b]

DI

Pomimo że trybunał arbitrażowy przyznał duńskiej spółce DPTG 1,57 mld zł odszkodowania i wyznaczył 14-dniowy termin płatności, Telekomunikacja Polska (TP) nie zamierza go na razie wykonać. „Telekomunikacja Polska, działając w najlepszym interesie swoich akcjonariuszy nie może dokonać płatności (…) nie wyczerpawszy wszystkich dostępnych środków prawnych” — czytamy w komunikacie.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=f3906ce9-c8dc-4ecb-b4e9-9d49fc9a22f8&date=2010-09-20 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Londyn celem potentata internetowego Mail.ru[/b]

asz

Mail.ru Group, właściciel najpopularniejszych w Rosji portali internetowych, jeszcze w październiku ma zadebiutować na londyńskiej giełdzie Tak wynika z informacji dziennika „Wiedomosti”. Rosyjska prasa wskazuje, że wartość oferty może sięgnąć 1,5 mld dol. Cała firma może być wyceniona na 6 mld dol.

http://new-arch.rp.pl/artykul/980321_Londyn_celem_potentata_internetowego_Mailru.html (dostęp płatny)

[b]Play przekroczył budżet[/b]

Urszula Zielińska

Około 4,6 mln klientów ma obecnie P4, operator sieci Play – Codzienne pozyskujemy 3 tys. klientów kontraktowych (w segmencie post-paid). Nasz cel na ten rok to 5 mln użytkowników – mówi Constantine Gonticas, członek rady nadzorczej spółki. Gonticas reprezentuje w radzie fundusz Novator należący do islandzkiego miliardera Thora Bjorgolffsona. Pierwotny plan na 2010 rok zakładał, że liczba klientów Playa sięgnie nieco ponad 4,5 mln.

http://new-arch.rp.pl/artykul/980327_Play_przekroczyl_budzet.html (dostęp płatny)

[b]Podejrzane bałkańskie interesy Deutsche Telekom[/b]

Piotr Jędroszczyk

Deutsche Telekom, największa firma telekomunikacyjna w UE, ma kolejne kłopoty. Tym razem chodzi o zarzut korupcji. Kilka dni temu niemiecka prokuratura po raz kolejny przeprowadziła rewizję w pomieszczeniach firmy. Przeszukano także prywatną posiadłość jej szefa Rene Obermanna. Szukano dowodów na praktyki korupcyjne koncernu, kierując się oskarżeniami płynącymi z USA.

http://new-arch.rp.pl/artykul/980333_Podejrzane_balkanskie_interesy_Deutsche_Telekom.html (dostęp płatny)

[b]Rząd: szybciej budować infrastrukturę internetową[/b]

Tomasz Boguszewicz, Łukasz Dec

Rząd zirytowany ślamazarną budową sieci światłowodowych. Minister Michał Boni zbulwersowany niskim wykorzystaniem środków UE na ten cel. Projekt ustawy o otwartym dostępie do sieci za cztery miesiące.

http://new-arch.rp.pl/artykul/980363_Rzad:_szybciej_budowac_infrastrukture_internetowa.html (dostęp płatny)

[b]Rynek płatnej telewizji jeszcze idzie w górę[/b]

Magdalena Lemańska

Powoli zbliżamy się do nasycenia rynku tą usługą. Nadawcy szukają pomysłów, jak znaleźć nowych klientów. W opublikowanych właśnie badaniach odbioru płatnej telewizji na świecie operator satelitarny Eutelsat podaje, że łącznie w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie klientów kablówek i platform satelitarnych jest już 210,7 mln – o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Podobnie jak w Polsce rośnie głównie baza abonentów platform cyfrowych. Obecnie jest ich w wymienionych rejonach 129,3 mln (to o 7,7 proc. więcej niż rok wcześniej), podczas gdy liczba klientów kablówek powoli zaczyna spadać – aktualnie wynosi 85,2 mln (niecały procent mniej niż rok wcześniej).

http://new-arch.rp.pl/artykul/980325_Rynek_platnej_telewizji_jeszcze_idzie_w_gore.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Multimedia: Skupiono ponad 25 proc. akcji[/b]

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G