Softbank może rzucić ćwierć biliona na amerykański rynek

Publikacja: 12.10.2012 15:00

Japoński operator telekomunikacyjny Softbank może przejąć nie tylko czwartą co do wielkości sieć komórkową w Stanach Zjednoczonych Sprinta, ale za jego pośrednictwem także regionalnego operatora MetroPCS – pisze Mobile Business Briefing. O tego samego operatora stara się grupa Deutsche Telekom.

DT uzgodniło warunki połączenia z MetroPCS na początku października, ale amerykańska firma musi uzyskać na nie zgodę swoich akcjonariuszy. Tymczasem kontrofertę na przejęcie Metro PCS zapowiedział Sprint. Obserwatorzy rynku nie mają pewności, czy w ramach rynkowej gry, czy realnej chęci akwizycji. Jednocześnie chęć przejęcia Sprinta zadeklarował japoński Softbank.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić