– Badania pokazują,  że coraz więcej osób w domu chce mieć dostęp do telewizji przez urządzenia mobilne, takie jak tablety czy smartfony. Mali operatorzy ISP to dostrzegają i są zainteresowani zaoferowaniem  takiej technologii. Dlatego wprowadziliśmy dla niech do oferty nową usługę umożliwiająca streaming  wideo na urządzenia mobilne i wdrażamy ją u pierwszych operatorów – mówił  na konferencji  inet-meeting Mariusz Filipiak, prezes Evio Polska, firmy specjalizującej się w dostarczaniu technologii do świadczenia usług telewizyjnych dla operatorów ISP.

Usługa polega na tym, że w obrębie domowej sieci Wi-Fi jej użytkownik może na tablecie czy smartfonie oglądać takie same programy jak w telewizji.

– Taką możliwość dają duzi operatorzy i mali nie mogą zostać w tyle. Dlatego odnotowujemy  duże zainteresowanie usługą z ich strony – mówi Mariusz Filipiak. Evio kończy pierwsze takie wdrożenie w firmie Telepol z Chorzowa, a także u lokalnych operatorów w Bartoszycach i Kamieniu Krajeńskim i spodziewa się, że jeszcze w tym roku takich projektów zrealizuje kilkanaście.