KRRiT rozpisała konkurs na uzupełnienie I MUX DVB-T

Czeka na zgłoszenia od nadawców stacji o profilu społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym i dla dzieci w wieku 4-12 lat

Publikacja: 27.12.2012 15:59

KRRiT rozpisała konkurs na uzupełnienie I MUX DVB-T

Foto: ROL

– W konkursie mogą wziąć udział także nadawcy, którzy posiadają już koncesje na nadawanie programu w sposób satelitarny i chcą ubiegać się o jej rozszerzenie – podała KRRiT.

Termin nadsyłania wniosków to 25 lutego 2013 r. Opłata za przydzielana na 10 lat koncesję ma wynosić maksymalnie 12,95 mln zł.

Nadawcy krytykowali wprowadzone przy okazji nowelizacji ustawy telekomunikacyjnej zmiany – za nadawanie kanału w ramach dopiero startującej w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej płacili dotychczas preferencyjne stawki (ok. 140 tys. zł rocznie).

Wybrane w konkursie kanały zaczną być nadawane, kiedy z pakietu znikną nadawane tam teraz stacje TVP ( ma się to stać do 27 kwietnia 2014 roku).

Chęć startowania w konkursie uzupełniajacym zawartość pakietu naziemnej telewizji cyfrowej oprócz TV Trwam deklarowali wcześniej także m.in. 4Fun Media (nadawca stacji 4fun.tv, rebel.tv i Disco TV chciał stworzyć nowy kanał na tę okoliczność), amerykański nadawca Turner Broadcasting System (właściciel m.in. kanałów TCM, CNN i Cartoon Network) i TVP, która zaproponuje w konkursie na uzupełnienie MUX I trzy stacje: TVP Historia, TVP Kultura i nowy projekt: kanał dziecięcy.

Natomiast Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (ZPR, do których należą Eska TV i Polo TV) przygotowuje się do konkursu z nowym kanałem  informacyjnym.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu