O 18 proc. zmalała w II kwartale bieżącego roku wartość rynku sprzętu telekomunikacyjnego – wynika z danych zebranych przez [b]GfK Polonia[/b] na potrzeby wskaźnika rynku dóbr domowych trwałego użytko [b]Temax[/b]. Według firmy badawczej cały ten segment, do którego należą m.in. telefony komórkowe i stacjonarne, był wart w drugim kwartale 248 mln zł i 495 mln zł w całej I połowie roku.

– Największy spadek wartości sprzedaży miał miejsce na rynku faksów oraz urządzeń GSM, przy czym należy zwrócić uwagę, że w przypadku rynku urządzeń GSM mieliśmy w dalszym ciągu do czynienia z dwiema przeciwnymi wewnętrznymi tendencjami. Dynamicznie rozwijały się, natomiast tradycyjne telefony komórkowe odnotowały spadek sprzedaży. W drugim kwartale w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zmniejszyła się także wartość sprzedaży telefonów stacjonarnych – podaje GfK Polonia.

Segment sprzętu telekomunikacyjnego zachowywał się w II kwartale najgorzej ze wszystkich segmentów, jakie obejmuje wskaźnik Temax.