Tylko w tym roku przybędzie ich 131 milionów. W rezultacie za siedem lat nasycenie cyfrową telewizją sięgnie 98 proc. wszystkich domów mających dostęp do jakiegokolwiek sygnału tv (na koniec tego roku będzie to jeszcze 67,7 proc.). Ze 138 krajów badanych przez R&M 94 będzie miało już wyłącznie widzów cyfrowych usług telewizyjnych.

Z 762 mln domów z dostępem do takiej rozrywki dodanych między ubiegłym i 2020 rokiem najwięcej (292 mln) przybędzie tych, które podłączają się do  niekodowanej naziemnej telewizji cyfrowej. 258 mln klientów cyfrowej tv przyłączą w tym samym czasie kablówki, ponad 90 mln: operatorzy IPTV, a platformy satelitarne: 79 mln.

Dzięki udanej ekspansji usług cyfrowej telewizji naziemnej na światowym rynku, na koniec 2020 roku będzie z niej korzystać już ponad jedna czwarta wszystkich domów z telewizją (na koniec ubiegłego roku było to jeszcze 10,5 proc.). Już w 41 państwach niekodowane pakietystacji cyfrowej telewizji naziemnej będą odbierane przez ponad połowę domów  korzystającą z teelwziji. Najpowszechniejszą formą cyfrowej telewizji będą jednak cyfrowe pakiety sieci kablowych. Obecnie ma ją w domach ok. jedna piąta odbiorców telewizji, za siedem lat będzie miała ponad jedna trzecia. Platformy satelitarne zagarną w 2020 roku 15,8 proc. gospodarstw domowych z telewizją, a IPTV: 11,1 proc.