We środę Multimedia Polska, a dzisiaj Telekomunikacja Polska informuje o uruchomieniu serwisu internetowego z kanałami telewizyjnymi w wersji live. Większość oferty dostępna jest tylko dla abonentów usług Orange/TP.

Serwis TV oferuje dzisiaj 9 kanałów, z których należący do grupy TP Orange Sport dostępny jest dla wszystkich internautów. Pozostałe kanały innych nadawców (4fun.tv, Rebel:tv, TV Silesia, Fashion TV, BBC World, Euronews France 24 w wersji francusko- i anglojęzycznej) oglądać mogą tylko klienci grupy TP po zalogowaniu w serwisie wideo. Stanowi on część portalu Orange.pl.

– Zamierzamy sukcesywnie rozszerzać liczbę kanałów dostępnych w webTV. Na pewno kolejna „paczka” pojawi sie w drugim kwartale. Planujemy także w najbliższym czasie uruchomić VoD dedykowany na komputery osobiste. Komercyjnego uruchomienia można się spodziewać także  w drugim kwartale, ponieważ jest to projekt mocno zaawansowany. Obecnie trwają testy techniczne – mówi Paweł Galej, szef marketingu usług wideo w grupie TP.