Operator PLIX uruchomił nowy węzeł wymiany ruchu IP w kolejnej, poza warszawską, lokalizacją – w Katowicach, przy ulicy Jordana 25. Nowy węzeł jest całkowicie niezależny i nie połączony z węzłem warszawskim. Jego uczestnicy będą wymieniać ruch wyłącznie lokalnie, między własnymi sieciami.

Przedstawiciele PLIX zachęcają do skorzystania z nowej oferty liczne sieci z południa Polski, który dzieki nowemu węzłowi nie muszą się wymieniać ruchem przez Warszawę. Ponadto opcjonalnie przedstawiają katowicki węzeł, jako zapasowy w stosunku do warszawskiego. W katowickim węźle PLIX dla uczestników dostępne są usługi, takie jak np. możliwość korzystania z sieci dystrybucji treści CDN (Google, Akamai, ATM Software), czy dostęp do niedawno uruchomionego w PLIX globalnego serwera DNS F-root. Dodatkowo dostępny jest także polski serwer e-DNS.pl oraz możliwość podłączenia do największego polskiego tranzytowego serwera grup newsowych (newsfeed.plix.pl).

W chwili obecnej PLIX proponuje 100 zł netto za port 1 Gb/s przez pierwszych 6 miesięcy członkostwa w katowickim węźle i 500 zł za ten sam port przez kolejne 6 miesięcy (o połowę mniej niż kosztuje port w węźle w Warszawie).