Podkarpacie wysupła dodatkowe miliony na sieć regionalną

Publikacja: 28.08.2013 09:44

Radni województwa podkarpackiego zgodzili się zwiększyć środki z budżetu województwa na budowę sieci regionalnej w ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej o 6,6 mln złotych – poinformował  marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

– Mamy też dodatkową kwotę ponad 20 mln  z budżetu państwa i z EFRR-u. W ciągu miesiąca powinniśmy podpisać  umowę i firma Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe będzie mogła ruszyć z projektem – mówił marszałek Władysław Ortyl. – Ten projekt jest bardzo złożony. Jest to pierwszy projekt w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, który realizuje samorząd województwa – dodał.

W postępowaniu na ten projekt wpłynęła jedna, którą złożyły Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, jednak jej wartość – ponad 310 mln  – przewyższyła pieniądze zabezpieczone na ten cel w budżecie województwa.

Ortyl podkreślił, że sporządzona została ekspertyza, która wyjaśniła, dlaczego cena w ofercie była wyższa o blisko 30 mln zł niż planowany kosztorys.

Szczegółowe warunki projektu przewidują wybudowanie na terenie województwa podkarpackiego 2006 km szkieletowej i dystrybucyjnej sieci światłowodowej a także 189 węzłów dystrybucyjnych oraz 14 węzłów szkieletowych.

Łączna wartość tego projektu to ponad 321 mln złotych.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu