Plix częścią TelecityGroup

Publikacja: 04.11.2013 15:19

Plix, spółka świadcząca usługi kolokacji i prowadząca punkt wymiany ruchu w budynku LiM w Warszawie trafiła do grupy Telecity – wynika z jej komunikatu na stronie internetowej. Plix nie chce utracić przy tym cechy neutralności.

„Miło nam poinformować, że PLIX łączy siły z wiodącym operatorem niezależnej (carrier-neutral) kolokacji – TelecityGroup. PLIX i TelecityGroup to wyśmienite połączenie. Te bardzo dobrze połączone z wieloma operatorami, niezależne (carrier-neutral) centra kolokacyjne znane są z bardzo dobrej obsługi klienta i sprawnego dostarczania usług. Połączone spółki będą działać tak, jak dotychczas. Naszym głównym celem nadal będzie dostarczanie klientom krytycznych dla ich działalności usług kolokacji oraz ciągły rozwój Punktu Wymiany Ruchu PLIX” – czytamy. Wartości transakcji nie ujawniono.

Według sprawozdania PLIX przygotowanego na potrzeby połączenia ze spółką zależną Neutral Data Center wynika, że jego przychody od stycznia do końca sierpnia zamknęły się kwotą około 7 mln zł (9,1 mln zł rok wcześniej), a zysk netto 1,27 mln zł (1,77 mln zł w analogicznym okresie ub.r.). Według naszych obliczeń EBITDA PLIX za ten okres sięgała 2,2 mln zł, a ekstrapolując ten wynik na kolejne cztery miesiące, w całym roku firma mogła wypracować 3,3 mln zł EBITDA.

Neutral Data Center było na minusie.

Sylwester Biernacki, założyciel i prezes PLIX zostanie dyrektorem zarzadzającym TelecityGroup Poland – poinformowała brytyjska firma w swoim komunikacie o przejęciu w Polsce. „ Polska szybko staje się bardzo ważnym europejskim hubem internetowym. Porozumienie o połączeniu naszych biznesów z kluczowym dostawcą data center w Europie to ogromna szansa dla PLIX i regionu jako całości” – powiedział cytowany w komunikacie Biernacki.

TelecityGroup jest notowana na giełdzie w Londynie. W I połowie br. jej przychody wyniosły 159,3 mln funtów, o 16 proc. więcej niż rok wcześniej, a skorygowana EBITDA blisko 74 mln funtów. Wycena spółki w Londynie wynosi 1,55 mld funtów, co oznacza mniej więcej 10-krotność rocznej EBITDA.

Jeśli podobna była wycena PLIX, to mogła sięgnąć 33 mln zł.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu