Giełdowy operator telekomunikacyjny poinformował o zakończeniu rozmów z funduszem MNI na temat „konsolidacji wybranych aktywów” telekomunikacyjnych. – Przyczyną były rozbieżności w zakresie oczekiwań obu stron – mówi Mirosław Janisiewicz, prezes zarządu Mediatela.

Spółka nigdy nie podawała dokładnie, na czym miałoby polegać porozumienie z MNI. Według nieoficjalnych informacji: na wniesieniu do MNI większości telekomunikacyjnego biznesu Mediatela. Składają się nań dzisiaj umowy o terminację hurtowych połączeń telekomunikacyjnych w ruchu krajowym i międzynarodowym, jak również umowy na obsługę infrastruktury niezbędnej do świadczenia usług za pośrednictwem linii abonenckich Telekomunikacji Polskiej.  Klientem Mediatela jest operator kablowy Aster i Telekomunikacja Novum. Mediatel świadczy również usługi w centrum kolokacyjnym w Warszawie.

Jeszcze w ubiegłym roku, przed podjęciem rozmów z MNI, Mediatel dążył do zawarcia porozumienia o współpracy operacyjnej z NFI Midas i Centernetem. Mirosław Janusiewicz nie kryje, że Mediatel będzie dalej szukał partnerów. – Linie biznesowe, które nie osiągają odpowiedniej skali chcemy sprzedać lub połączyć, aby tę skalę osiągnąć – mówi prezes Mediatela. Które to linie, nie chce powiedzieć, aby „nie straszyć klientów”.