Przegląd prasy rpkom.pl – wtorek 12 maja

Publikacja: 12.05.2015 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Zamiast danych mamy piktogramy

Urzędnicy UKE nie zrażają się fiaskiem rozmów z operatorami w sprawie stworzenia nowego systemu, który pozwalałby zweryfikować jakość usług świadczonych przez telekomy. Przygotowują rozwiązanie, które je do tego zmusi.

Firmy telekomunikacyjne zapominają o kancelarii tajnej

Prawo telekomunikacyjne i ustawa o ochronie informacji niejawnych nakładają na dostawców usług telekomunikacyjnych obowiązek posiadania świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego, które wydaje Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Uzyskanie tego certyfikatu jest świadectwem, że firma spełnia ustawowe wymogi (…). Niestety przedsiębiorcy nie zawsze znają swoje obowiązki w tym zakresie, a jeżeli znają, to je ignorują.

Skype przegrał ze Sky bo znaki były zbyt podobne

Nie jest możliwe spokojne współistnienie oznaczeń sieci Sky i firmy Skype w Zjednocznym Królestwie, ponieważ istnieje ryzyko pomylenia tych dwóch symboli – uznał Sąd Unii Europejskiej.

C 3

Puls Biznesu

CBA bada Empatię w resorcie pracy

Śledczy podejrzewają, że przy przetargu na portal dla potrzebujących pomocy społecznej doszło do zmowy. Empatia — za tą nazwą kryje się stworzony przez resort pracy kosztem ok. 50 mln zł internetowy portal dla osób bezrobotnych i wymagających pomocy społecznej. W ocenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) przy przetargach na jego budowę miało dojść do zmowy przetargowej i korupcji. CBA poinformowało o sprawie warszawską Prokuraturę Apelacyjną, która wszczęła śledztwo w sprawie.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4059511,39004,cba-bada-empatie-w-resorcie-pracy (dostęp płatny)

Nowoczesne technologie ożywią twój portfel

Spółki technologiczne są dziś motorem napędowym światowej gospodarki i solidnym dopalaczem portfeli inwestycyjnych. Specjaliści tłumaczą, że hossa obserwowana w segmencie spółek technologicznych od lat napędzana jest sprzedażą innowacyjnych produktów Apple’a, rosnącymi przychodami z reklam firm takich jak Facebook czy Google, wzrostem popularności zakupów online poprzez portal amazon.com, a także zyskom ze sprzedaży nowej generacji procesorów oraz urządzeń Intela czy Qualcommu. Spółki te z roku na rok poprawiają wyniki, a to sprawia, że Nasdaq jest w trendzie wzrostowym.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4059536,81203,nowoczesne-technologie-ozywia-twoj-portfel (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Budowa dużej sieci internetu wreszcie przyśpieszyła

Wykonawcy „Sieci szerokopasmowej Polski wschodniej” położyli kolejne 20 proc. światłowodów. Zaawansowanie prac wynosi 85 proc.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1276143-Budowa-duzej-sieci-internetu-wreszcie-przyspieszyla.html (dostęp płatny)

Trudności w rysowaniu mapy internetu

Rząd chciałby jak najszybciej określić zasady wsparcia budowy sieci szybkiego internetu. Fakt, że aukcja LTE jeszcze trwa, mu w tym przeszkadza.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1276135-Trudnosci-w-rysowaniu-mapy-internetu.html (dostęp płatny)

Onet z internetowymi prawami Ekstraklasy

Grupa Onet.pl i Ringier Axel Springer Polska kupiły pakiet cyfrowych praw Ekstraklasy na cztery kolejne sezony.  Dzięki temu Onet i RASP będą mogły pokazywać bramki i fragmenty spotkań Ekstraklasy w internecie i na urządzeniach mobilnych. – Grupa Onet.pl i Ringier Axel Springer Polska również w obecnym sezonie dysponują prawami do pokazywania bramek i fragmentów spotkań ekstraklasy – przypomina Ekstraklasa.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1276139-Onet-z-internetowymi-prawami-Ekstraklasy.html (dostęp płatny)

Dziennik Gazeta Prawna

Zamiast danych mamy piktogramy

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?