Przegląd prasy – piątek 21 czerwca

Publikacja: 21.06.2013 06:24

W aukcji elektronicznej trzeba uważać na terminy

Sławomi Wikariak

Organizator przetargu nie musi informować o tym, jakie firmy zostały zaproszone do aukcji elektronicznej. Zainteresowani sami mogą się tego dowiedzieć – uznała Krajowa Izba Odwoławcza. Jeśli zamawiający przewidział po tradycyjnym przetargu e-aukcję, to zanim ją rozpocznie, musi zweryfikować poprawność papierowych ofert. Do wzięcia udziału w internetowej dogrywce są bowiem zaproszeni tylko ci wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i których oferty nie zostaną odrzucone.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=452839 (dostęp płatny)

UOKiK: 141 tys. zł kary za oszukańcze SMS-y

ML

I w końcu się udało! Wygrywasz gwarantowaną nagrodę w grze o 100 000 zł. Po odbiór odeślij darmowy SMS – to fragment wiadomości, jaką konsumenci otrzymywali od spółki CT Creative Team. Nie informowała ona jednak, że odpowiedź jest równoznaczna z udziałem w konkursie polegającym na wysyłaniu..

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14136996,UOKiK__141_tys__zl_kary_za_oszukancze_SMS_y.html

Francja idzie na wojnę z Google o okulary

Jakub Wątor

Google ma trzy miesiące na dostosowanie swej usługi Google Glass do francuskich przepisów. Jeśli tego nie zrobi, czeka go kara finansowa. Za urzędnikami znad Sekwany lada dzień pójdą kolejne państwa Europy

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14141006,Francja_idzie_na_wojne_z_Google_o_okulary.html

Cyfrowy Polsat: Rośnie wycena akcji

Dariusz Wolak

Analitycy DM BDM, w raporcie z 17 czerwca, obniżyli do „trzymaj” z „akumuluj” zalecenie inwestycyjne dla Cyfrowego Polsatu. Równocześnie jednak podnieśli cenę docelową akcji do 20,82 zł (z 18,7 zł).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/746355_Cyfrowy_Polsat:_Rosnie_wycena_akcji.html (dostęp płatny)

Szef Facebooka kusi Samsunga

OSZ

Mark Zuckerberg rozmawiał z kierownictwem koncernu Samsung Electronics o możliwych formach współpracy, a także o sytuacji w branży.

http://archiwum.pb.pl/3189371,67828,szef-facebooka-kusi-samsunga (dostęp płatny)

Największa masakra danych w historii Internetu

Marek Druś

Kim Dotcom, założyciel serwisu wymiany plików Megaupload, twierdzi, że „miał łzy w oczach” kiedy dowiedział się o skasowaniu wszystkich danych, przechowywanych przez jego firmę na 630 serwerach holenderskiej spółki hostingowej LeaseWeb. Dotcom oświadczył, że skasowanie osobistych plików milionów użytkowników to „największa masakra danych w historii Internetu”.

http://www.pb.pl/3188284,45650,najwieksza-masakra-danych-w-historii-internetu

Batalia o portal wp.pl wkracza w kolejną fazę

Dariusz Wolak

W czwartek minął termin składania ofert na jeden z największych polskich portali. Chętnych mogło być niewielu. Telekomunikacji Polskiej może być ciężko uzyskać za Wirtualną Polskę oczekiwane 500 mln zł – zgodnie uważają specjaliści związani z branżą internetową. Zwracają uwagę, że Wirtualna Polska jest pod względem oglądalności dopiero drugim po Onet.pl graczem na rynku portali ogólnotematycznych. Ponadto ten segment Internetu już kilka lat temu przestał rosnąć. Coraz więcej do powiedzenia mają na nim za to zagraniczne serwisy, jak Google czy Facebook.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1192651-Batalia-o-portal-wppl-wkracza-w-kolejna-faze.html (dostęp płatny)

Gminy zdają egzamin z wdrażania cyfrowej telewizji

Magdalena Lemańska

Właściwie już prawie zdały, ponieważ w lipcu ostatni, siódmy etap odłączenia analogowego nadawania zamknie cały ten proces w naszym kraju. Proces budził wiele obaw nie tylko z uwagi na możliwe komplikacje techniczne. Wyzwaniem było dotarcie z informacją o planowanym przejściu na cyfrowe nadawanie naziemne telewizji do wszystkich widzów, w tym także tych wykluczonych społecznie, oraz poinformowanie ich o tym, w jaki sprzęt powinni się wyposażyć, by nie stracić sygnału telewizyjnego po zmianach.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1192662-Gminy-zdaja-egzamin-z-wdrazania-cyfrowej-telewizji.html (dostęp płatny)

Sieć w komórce pod kontrolą

Łukasz Kuligowski

Operator ostrzeże klienta, że wyczerpał przewidziany w umowie limit na korzystanie z Internetu. Od jutra portfele abonentów telefonów komórkowych znajdą się pod lepszą ochroną. Ci, którzy mają w  swoich pakietach możliwość korzystania z Internetu, zostaną powiadomieni, gdy przekroczą wykupiony limit transferu danych. Takie rozwiązanie przewiduje wchodzący w sobotę w życie nowy art. 63a prawa telekomunikacyjnego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1192629-Siec-w-komorce-pod-kontrola.html (dostęp płatny)

Telefon alarmowy w każdym aucie

DP

Od października 2015 r. nowe samochody osobowe sprzedawane w UE muszą być wyposażone w system eCall. System w razie poważnego wypadku drogowego automatycznie wybierze numer alarmowy 112. Informacja o zdarzeniu, lokalizacji pojazdu oraz kierunku podróży dotrze do służb ratowniczych, nawet jeśli kierowca będzie nieprzytomny. Komisja Europejska przedstawiła w tej sprawie dwa projekty rozporządzeń. Jeden dotyczy wymagań co do homologacji typu, a drugi dostosowania infrastruktury publicznej do systemu eCall.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1192627-Telefon-alarmowy-w-kazdym-aucie.html (dostęp platny)

W aukcji elektronicznej trzeba uważać na terminy

Sławomi Wikariak

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał