ATM ma nowego prezesa: Szcześniewski za Koszołkę

Publikacja: 20.03.2019 13:10

Sławomir Koszołko złożył rezygnację i nie jest od wtorku prezesem ATM, największego w kraju operatora centrów przetwarzania danych – poinformowała spółka.

Zgodnie z informacją prasową przesłaną do redakcji, Koszołko będzie teraz doradzać zarządowi.

Rada nadzorcza ATM, kontrolowanego przez Grupę MCI, powołała tego samego dnia na to stanowisko Daniela Szcześniewskiego (l. 38), który ostatnie lata pracował w T-Mobile Polska, odpowiadając za marketing i zarządzanie segmentem korporacji, dużych firm i sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a do lata 2017 r. był dyrektorem strategii i marketingu ATM.

W oficjalnym biogramie menedżera, ATM podkreśla, że jest związany z rynkiem telekomunikacyjnym od 15 lat i ma „wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży i marketingu budowane w międzynarodowych firmach”.

Karierę rozpoczął w Energis Polska zajmując się zarządzaniem produktami ICT. Po tym, jak Energis trafił do grupy GTS Poland, był dyrektorem działu zarządzania produktami.

Odpowiadał za tworzenie strategii sprzedażowej i produktowej, opracowywanie i wdrażanie strategii wzrostu wartości klientów, tworzenie i realizację budżetów przychodowych. Współtworzył sukces umiędzynarodowania biznesu GTS Central Europe.

Szcześniewski jest absolwentem zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Dziś ATM podało, że w związku ze zmianą na stanowisku prezesa zmianie uległa lista osób uprawnionych do udziału w programie menedżerskim, polegającym na wynagradzaniu pracowników warrantami zamiennymi na akcje spółki.

– Spółka ma za sobą ważną fazę reorganizacji, usprawniania procesów, budowania zaplecza i integrowania wysiłków komercyjnych oraz operacyjnych z myślą o klientach. To duża zasługa Sławomira Koszołki, z którego doświadczeń dalej będziemy korzystać. Dzięki przeprowadzonym zmianom ATM wszedł na nowe tory, sprawiając, że spółka stała się platformą do dalszych wzrostów. Widzimy na wynikach, że już dziś spółka jest beneficjentem tych zmian. Postrzegamy je jako krytyczny fundament dalszego rozwoju komercyjnego. Przed nami jednak nowe wyzwania – twierdzi cytowany w komunikacie Piotr Sieluk, wiceprzewodniczący rady nadzorczej ATM.

Według niego, Daniel Szcześniewski to naturalny kandydat do przeprowadzenia ATM przez kolejną fazę, skupioną wokół aspektów komercyjnych, rozwoju sprzedaży usług kolokacyjnych, serwerowych i chmurowych oraz wzrostu wartości dla klientów i akcjonariuszy.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu