Budowa Szerokopasmowej Polski pod takim hasłem odbywa się dzisiaj w Łodzi konferencja Krajowego Forum Szerokopasmowego w Łodzi, kora jest połączona z łódzkimi targami Intertelecom.

– To, że KFS obywa się łącznie z targami Intetelecom powinno przynieść korzyści obu imprezom. Ich uczestnicy będą mogli nie tylko skupiać się na rozmowach handlowych, ale  podyskutować o trendach na rynku telekomunikacyjnym – powiedział Lidia Kozłowska wiceprezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wiceprezes UKE.  – Taka formuła jest już obecna w świecie, co było widoczne np. podczas tegorocznych targów CeBIT, na których Polska była krajem partnerskim – dodała. Przypomniała, że jednym z trendów współczesnej gospodarki, które eksponowali organizatorzy targów w Hanowerze była idea shareconomy – dzielnie się zasobami, zamiast ich posiadania. – Według analiz McKinsey Global Institute shareconomy pozwala zwiększyć wydajność pracy nawet o 12 proc. Aby w Polsce osiągać korzysć z tego tytułu trzeba zbudować podstawy, tj. rozwijać infrastruktruę szerokopasmową   – powiedziała Lidia Kozłowska.

Podkreśliła, że UKE i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  aktywnie wspierają budowę sieci  np. inicjując zmiany legislacyjne. – UKE i MAC pracują też nad wprowadzeniem dla operatorów budujących sieci szerokopasmowe  specjalnych produktów kredytowych i doręczeniowych- poinformowała wiceprezes UKE.