Brytyjska sieć kablowa Virgin Media zdecydowała się na podniesienie średniej ceny usług dostępowych. Jak informuje dziennik The Guardian średnie ceny pakietów wzrosną ok. 2,5 funta (ok. 12-13 zł) miesięcznie na co złoży się podwyżka ceny najpopularniejszej usługi 10 Mb/s, podniesienie cen połączeń telefonicznych w ofercie pakietowej oraz zmianę godzin, w jakich obowiązują darmowe połączenia wliczone z abonament.

Jak podkreśla – i piętnuje – brytyjski dziennik posunięcie, to nastąpiło kilka tygodni po ogłoszeniu informacji o podniesieniu – bez dodatkowych kosztów – średnich prędkości dostępowych dla całej bazy 4 mln abonentów dostępu Virgin Media.

Jak podkreśla The Guradian, to kolejna w ostatnich miesiącach podwyżka usług telekomunikacyjnych, jakiej dokonują brytyjscy operatorzy. Przedstawiciele Virgin Media nie tłumaczą powodów podwyżki. Brytyjscy ISP – głównie Virgin i BT – inwestują obecnie intensywnie w modernizację sieci telekomunikacyjnej i podniesienie prędkości usług dostępowych.