Tauron Dystrybucja, Oddział w Bielsku-Białej wybrał ofertę warszawskiej spółki IT Partners Telco w postępowaniu na rozbudowę systemu łączności radiowej TETRA o nowe lokalizacje.

Wartość umowy to 20,65 mln zł brutto. Budżet zamawiającego miał wartość 23 mln zł brutto.

Przetarg miał charakter otwarty. IT Partners Telco nie miał w nim konkurentów. W realizacji zadania firma będzie wspierała się podwykonawcami. Do projektowania interfejsów i integracji konsol zostaną zatrudnieni OpenScapeXpert i TETRA – Unify. Z kolei za projektowanie interfejsów i integrację systemu SCADA WindEx i TETRA oraz dostawę urządzeń telemechaniki odpowiadać będzie Apator Elkomtech.

Przy projektowaniu rozbudowy architektury systemu, prace instalacyjno-wdrożeniowe, przeprowadzenie części szkoleń, usługi serwisowe oraz dokonanie analiz weryfikacyjnych zasięgów radiowych odpowiadać będzie Motorola Solutions Polska.

IT Partners Telco jest firmą warszawską, należącą m.in. do Mariusza Czerniakowa, który jest także prezesem spółki. Należą do niej także założone w ub.r. firmy Zenit Telekom i Navu oraz zarejestrowanego w 2007 r. Serwistelu.