[b]Cyfrowy Polsat[/b] kupił dziś od[b] Mobylandu[/b] usługę hurtowej transmisji danych w technologii LTE lub HSPA+, dostarczanej w paśmie 1800 i 900 MHz. Umowę zawarto na czas nieokreślony. Płatności będą rozliczane w odrębnych zamówieniach na konkretne „paczki” gigabajtów danych. Pierwsze takie zamówienie, na 12 mln GB Cyfrowy Polsat złożył już dziś. Cena za 1 MB danych to 0,00903 zł netto.

Tymczasem dostarczyciel usługi transmisji danych dla Cyfrowego Polsatu zmienił właściciela. [b]NFI Midas [/b][b]Zygmunta Solorza-Żaka[/b] (od poniedziałku zasiada w radzie nadzorczej funduszu) kupił od [b]Aero2[/b] 100 proc. Mobylandu. Wartość transakcji to 117 mln zł. Mobyland ma zostać docelowo połączony z CenterNetem (też własność NFI Midas). Obie spółki dysponuję kanałem 10 MHz w paśmie 1800 Mhz. Mobyland ma w tandemie pełnić rolę hurtowego sprzedawcy ruchu, a Aer2 – budowniczego sieci.

Midas sfinansuje zakup Mobylandu emitując akcje z prawem poboru, z których chce pozyskać do 290 mln zł. Jak deklaruje fundusz, od pierwszego kwartału rozpocząć ma się hurtowa sprzedaż ruchu w ramach sieci LTE.