W Grupie Onet.pl Kutela zastąpi Jonnego Crowe, który szefował grupie po odejściu jej wieloletniego szefa – Roberta Bednarskiego pod koniec ubiegłego roku. Kutela był szefem HBO Polska od 2000 roku. – Jest związany z HBO od 1997, m.in. na stanowiskach: dyrektora marketingu i sprzedaży, dyrektora generalnego oraz wiceprezesa HBO Central Europe odpowiedzialnego za zarządzanie markami oraz produkcję filmową i telewizyjną – podaje Onet.

Aleksander Kutela skończył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz TGMP na Harvard Business. – Ukończył także specjalistyczne programy z zakresu strategii, marketingu i zarządzania m.in. na Stanford Business School, Harvard Business School, Kellogg School of Management oraz London Business School – podaje Onet.

W HBO Polska Kutelę zastąpi dotychczasowy dyrektor działu sprzedaży – Michał Kozicki. W firmie od 2004 roku. Studiował na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Skończył też studia podyplomowe z psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.