Do 2015 r. przychody z telekomunikacyjnych usług mobilnych na rynku amerykańskim przewyższą te osiągane z wszystkich usług tzw. fixed – przewiduje firma badawcza Pyramid Research.

Z przychodami z usług telekomunikacyjnych szacowanymi na ok. 362 mld dol. w 2010 r. USA są największym rynkiem telekomunikacyjnym na świecie, wciąż ponad dwa razy większym – pod względem przychodów – niż Chiny.

Według Pyramid Research przychody z usług telekomunikacyjnych w USA będą rosły w USA do 2015 r. w średnim tempie 2,53 proc. rocznie, osiągając za pięć lat poziom 410,2 mld dol.

Do tego czasu około 40 proc. usług mobilnych będzie stanowić dostęp do szerokopasmowego internetu. – Po tym jak penetracja najbardziej podstawowymi usługami zbliży się lub osiągnie poziom 100 proc., rynek będzie stymulowany przez rozwój m.in. ruchu w sieci typu maszyna do maszyny – stwierdził Ozgur Aytar, dyrektor badań w Pyramid Research, cytowany w informacji prasowej. – Jeśli chodzi o usługi naziemne, core-businessem operatorów szybko staje się szerokopasmowy internet. Obserwujemy zmierzch naziemnych usług głosowych – dodał.