Część egzemplarzy [b]Nokii N8[/b], najnowszego flagowego smartfona fińskiego lidera światowej sprzedaży telefonów komórkowych, ma problemy z zasilaniem. Jak przyznał [b]Niklas Savander[/b], niewielka część użytkowników N8 doświadczyła przypadkowego wyłączania się telefonu oraz trudności z jego ponownym uruchomieniem.

Jak zapewniła Nokia, problem powstał na etapie produkcji, a nie projektowania urządzenia. Według fińskiego giganta przyczyny powstawania błędu zostały już usunięte. Nokia nie ujawniła, jakiej liczby telefonów dotyczy problem. ??

Powodzenie modelu N8, przez branżę postrzeganego jako pierwszy od dłuższego czasu urządzenia konkurencyjnego wobec topowych smartfonów konkurencji, będzie miało największy wpływ na marże oraz opinię inwestorów o spółce. Ich zniecierpliwienie spowodowane przedłużającym się brakiem konkurencyjnej oferty w najbardziej zyskownym segmencie rynku doprowadziło do zwolnienia prezesa [b]Olli-Pekka Kallasvuo[/b] i zastąpienia go przez [b]Stephena Elopa,[/b] do niedawna w Microsofcie.