Zmiany we władzach Netii: Szopa przejmuje schedę po Eszu

Publikacja: 21.11.2013 22:40

Obradująca dziś rada nadzorcza Netii powołała na stanowisko członka zarządu Tomasza Szopę, który wcześniej przez kilka lat związany był z Grupą TP (Orange Polska).

Szopa od 3 lutego przyszłego roku będzie odpowiadał za rynek klientów indywidualnych Netii, odciążając prezesa Mirosława Godlewskiego, który przejął ten zakres obowiązków po odejściu z firmy Grzegorza Esza (menedżer pracuje dziś dla UPC Polska).

Tomasz Szopa (l. 43) w  latach 2010-2012 pełnił funkcję Dyrektora Rynku B2B-SOHO i Klientów Indywidualnych w PTK Centertel dla całej Grupy Telekomunikacji Polskiej. Także wcześniej (2001-2005) pracował w Centertelu, jako dyrektor biura ds. salonów własnych i franczyzowych oraz biura rozwoju strategii sprzedaży. W latach 2005-2006 był dyrektorem ds. zarządzania kanałami B2B-SOHO i rynku klientów Indywidualnych w TP.

Wcześniej, w latach 2007-2010 prowadził własną działalność gospodarczą w spółkach Ogólnopolskie Centrum Finansowo Ubezpieczeniowe, GRP Recar oraz Get.

W latach 1995-2001 był zatrudniony w spółce Frito-Lay, a w latacn 1994-1995 pracował jako regionalny przedstawiciel sprzedaży w spółce Żywiec.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem współpracy z Netią pełnił funkcję członka Zarządu w spółce Hoven, dostawcy kompleksowych rozwiązań z zakresu techniki solarnej i odnawialnych źródeł energii.

Szopa jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych – Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie finansów dla kadry zarządzającej na tej samej uczelni.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu