Monitorujący runek pracy serwis Pracuj.pl podsumował rok 2010 i ogłosił, że co 10. oferta zatrudnienia w Polsce w ubiegłym roku pochodziła od firmy telekomunikacyjnej.

Według Pracuj.pl branża telekomunikacyjna należy także do najlepiej wynagradzających swoich pracowników, w porównaniu z innymi sektorami rynku pracy. Do szczególnie dobrze wynagradzanych należą m.in. pracownicy działów marketingu. Wynagrodzenia jednej czwartej z nich wynoszą więcej niż 10,2 tys. brutto miesięcznie.

Mediana zarobków w branży telekomunikacyjnej według Pracuj.pl i firmy Sedlak&Sedlak wyniosła w 2010 r. wyniosła 4700 zł brutto, co daje branży telekomunikacyjnej drugie miejsce w Polsce za firmami IT. Zarobki w grupie kadry zarządzającej (stanowiska dyrektorów) są wyjątkowo wysokie – w przypadku jednej czwartej pracowników tej grupy wynoszą ponad 22,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Pozytywne dla pracowników trendy w branży utrzymują się także w 2011 r. W styczniu i lutym w serwisie Pracuj.pl pojawiło się już ponad 5 tys. ofert pracy w branży telekomunikacyjnej, czyli o 41 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2010 r. Najwięcej ofert pochodziło z województwa mazowieckiego.

Więcej informacji na temat danych Pracuj.pl można znaleźć tutaj.