Anna Streżyńska, była szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej potwierdziła, że znajdzie się we władzach stowarzyszenia Republikanie, założonego przez byłego posła PiS Przemysława Wiplera. Kilka dni temu informację o tym, że Anna Streżyńska będzie wiceprezesem Stowarzyszenia na Twitterze zamieścił Przemysław Wipler.

– Czuję misję zrobienia czegoś – tłumaczy swą decyzję była prezes UKE. – Obecnie wykonuję prywatną działalność gospodarczą i to też sprawia mi ogromną frajdę, bo jest pełne wyzwań, chyba nawet więcej jest wyzwań niż w urzędzie – powiedziała w programie TVN „Czarno na bialym”. Przyznała, że Fundacja Republikańska, która ma wspierać stowarzyszenie, od dawna namawiała ją do współpracy. Najpierw jednak chciała się przyjrzeć „co taka organizacja sobą reprezentuje”.

Przemysław Wipler interesuje się żywo problemami rynku telekomunikacyjnego. Był m.in. gościem i panelistą ostatniej konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Toruniu. Wyrażał opinie bliskie środowisku sieci kablowych i operatorów alternatywnych.

wsp.Łukasz Dec