Akamai Technologies, dostawca usług optymalizacji transmisji danych w obszarze rozwiązań w chmurze, uruchamia program partnerski NetAlliance, którego celem jest m.in. stworzenie standardów dla usług cloud computing.

Według Akamai ma to pomóc rozwiązać obecne problemy firmom oferującym usługi cloud computing, jak np. bezpieczeństwo. Współpraca z partnerami ma też ułatwić globalnym dostawcom usług IT integrację z usługami Akamai. Dzięki sojuszowi grupa też będzie dysponować odpowiednimi funduszami na inwestycje w nowe rozwiązania i stwarzanie standardów usług.

Firma już podpisała umowy w tej sprawie zarówno z globalnymi korporacajmi IT, takimi jak HP, Jive Software, Rackspace Hosting, Telefónica i Verizon, jak i z  regionalnymi integratorami i dostawcami usług technologicznych z całego świata.

– We współpracy z partnerami NetAlliance przekształcimy internet w niezawodną, wysokowydajną platformę do świadczenia usług chmurowych i innych zastosowań korporacyjnych – twierdzi Martin Häring, wiceprezes ds. międzynarodowego marketingu i kanałów dystrybucji w firmie Akamai.