Przegląd prasy – czwartek 4 listopada

Publikacja: 04.11.2010 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Wojna na reklamy w komórkach. Panorama Firm atakuje Zumi[/b]

Michał Fura

Zaostrza się konkurencja o wart kilkaset milionów złotych rynek internetowych map i lokalizatorów.Do mobilnej rewolucji szykuje się PF.pl – Panorama Firm, jeden z największych graczy na rynku. Na początku przyszłego roku spółka wprowadzi nowe wersje swoich map i serwisów na telefony komórkowe. Rozbuduje wersję na iphone’y i nokie, a także uruchomi nowe aplikacje dla telefonów działających na systemach Android i Windows Mobile.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/463210,wojna_na_reklamy_w_komorkach_panorama_firm_atakuje_zumi.html

[b]UOKiK zbada nieuczciwe SMS-y sugerujące wygraną w loterii[/b]

Małgorzata Kryszkiewicz

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbada, czy organizatorzy loterii sms- -owych wprowadzali uczestników konkursów w błąd poprzez sugerowanie, że bezwarunkowo wygrali nagrodę. Dziewięć postępowań w sprawie SMS-owych lo- terii, w tym przeciwko firmie Internetq Poland – organizatorowi konkursu Pusty SMS – prowadzi obecnie prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Postępowanie jest wynikiem wielu skarg konsumentów. Urząd przeanalizował m.in. regulamin konkursu, wzory SMS-ów, listę laureatów oraz nagród, które otrzymali, a także treść reklam telewizyjnych i prasowych – informuje Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/463196,uokik_zbada_nieuczciwe_sms_y_sugerujace_wygrana_w_loterii.html

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Zaczyna się wojna z SMS-owymi naciągaczami[/b]

Seweryn Lipoński

Poznański UOKiK wszczął postępowanie w sprawie loterii „Pusty SMS”, za którym stoi duża międzynarodowa firma InternetQ. Firma funkcjonuje w kilku państwach. W Polsce działa jej spółka córka – InternetQ Poland. Od kwietnia do września organizowała loterię „Pusty SMS”. Główną nagrodą było 500 tys. zł. – Dostaliśmy mnóstwo skarg dotyczących tego konkursu – mówi Agnieszka Ciucias, wicedyrektor poznańskiej delegatury Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Zwracali się do nas nie tylko oszukani uczestnicy, ale też rzecznicy praw konsumentów z Bydgoszczy czy Zakopanego.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8609421,Zaczyna_sie_wojna_z_SMS_owymi_naciagaczami.html

[b]UKE zakończył konsultacje w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej[/b]

Vadim Makarenko

Pod Urzędem Komunikacji Elektronicznej nie ustawiły się kolejki chętnych do zarządzania pierwszym pakietem kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. Na liście firm, które wzięły udział w ogłoszonych przez UKE konsultacjach w sprawie zagospodarowania pierwszego pakietu naziemnych kanałów cyfrowych, są m.in. Grupa TP, TP Emitel, Eska TV, Platforma Mediowa Point Group (wydawca „Wprost”). Nie ma tam natomiast żadnej dużej firmy zagranicznej. – Nie ma entuzjazmu – podsumowuje Anna Streżyńska, szefowa Urzędu, która zawsze chciała otworzyć rynek telewizyjny dla podmiotów z zewnątrz

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8609053,UKE_zakonczyl_konsultacje_w_sprawie_naziemnej_telewizji.html

[b]Unia Europejska pomaga Symbianowi odzyskać rynek[/b]

Mirosław Bartołd

Komisja Europejska przeznaczy 11 mln euro na rozwój Symbiana, systemu, który od lat traci rynek. Kolejne 11 mln dorzuci konsorcjum prywatnych firm i organizacji.Pieniądze mają pomóc w rozwoju nowych urządzeń pracujących z Symbianem, systemem operacyjnym wykorzystywanym głównie w telefonach Nokii. Chodzi tu zarówno o ulepszanie technologii, jak i aplikacji. Uczestnicy projektu chcą przede wszystkim zwiększyć energooszczędność komórek i poprawić wykorzystanie tzw. cloud computingu, czyli zdalnych serwerów, które „użyczają” urządzeniom przenośnym swojej mocy obliczeniowej.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8608559,Unia_Europejska_pomaga_Symbianowi_odzyskac_rynek.html

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]ING Securities doradzi Hawe[/b]

Katarzyna Latek

Marek Falenta, jeden z największych akcjonariuszy „operatora dla operatorów”, zapowiadał na naszych łamach, że poszuka inwestora branżowego dla spółki. Na sprzedaż ma być pakiet większościowy (znaczącymi akcjonariuszami firmy są także Aneta Gajewska-Sowa i firma Presto). Według Marka Falenty, spółką interesuje się już wielu inwestorów, jednak właściciele chcą przeprowadzić cały proces formalnie, za pośrednictwem doradcy, na którego wybrali ING Securities.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=c719c45c-ca2d-4969-936f-9780cec63c16&date=2010-11-04 (dostęp płatny)

[b]TV Puls idzie na wojnę z kablówkami[/b]

Magdalena Wierzchowska

W grę wchodzą dziesiątki milionów złotych. Podam do sądu każdego, kto nie przestrzega prawa — grozi Dariusz Dąbski. Telewizja Puls, należąca do Dariusza Dąbskiego, szykuje się do wielkiej zmiany. — Przyszły rok będzie przełomowy dla Pulsu ze względu na cyfryzację. Zasięg stacji zmieni się radykalnie: zamiast jednego kanału o 35-procentowym zasięgu na terenie kraju będą dwa o zasięgu stuprocentowym — mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=4cb02971-ac7b-4d9f-8daa-19ff3726c89a&date=2010-11-04 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Aster: Cztery oferty na kablówkę?[/b]

Urszula Zielińska

Dwie od krajowych podmiotów branżowych, dwie od firm zagranicznych spoza sektora telekomunikacyjnego na zakup akcji sieci kablowej Aster otrzymał fundusz Mid Europa Partners – wynika z nieoficjalnych informacji. MEP chce sprzedać Aster do końca roku.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/690623_Aster:_Cztery_oferty__na_kablowke.html (dostęp płatny)

[b]Target: za jednym zamachem ratować IGroup i urosnąć[/b]

Urszula Zielińska, Tomasz Boguszewicz

Łódzka firma Target BPO podpisała z Internet Group list intencyjny. Właściciel Targetu nie ukrywa, że interesują go spółki call-center należące do giełdowej firmy. Przy okazji być może pomoże ją ocalić Wczoraj wczesnym popołudniem do redakcji „Parkietu” zadzwoniła osoba reprezentująca podmiot „gotowy zainwestować” w Internet Group. Według niej inwestor miałby wnieść do IGroup aktywa, które zapewnią spółce możliwość uregulowania długu wobec BRE Banku, wynoszącego ponad 100 mln zł.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/690620_Target:_za_jednym_zamachem_ratowac_IGroup_i_urosnac.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Jak wysyłać e-maile reklamowe zgodnie z prawem[/b]

Joanna Dziura

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nie oznacza, że klient nie ma nic przeciwko otrzymywaniu informacji handlowych na swój adres skrzynki elektronicznej.

http://new-arch.rp.pl/artykul/993460_Jak_wysylac_e-maile_reklamowe_zgodnie_z_prawem.html (dostęp płatny)

[b]Ratunek dla Internet Group[/b]

Tomasz Boguszewicz

Jak powiedział ”Rz” Łukasz Gajewski, prezes Target BPO, spółka zamierza się pojawić na głównym parkiecie GPW. Śmiałe plany firmy outsourcingowej związane są z listem intencyjnym, jaki Target BPO podpisała z Internet Group SA (IG). IG, zadłużona na ponad 100 mln zł w BRE Banku, znajduje się w stanie upadłości likwidacyjnej. Postanowienie sądu w tej sprawie uprawomocniło się 25 października. Według listu intencyjnego firmy mają m.in. połączyć swoje aktywa. Najbardziej atrakcyjnym z nich z punktu widzenia Target BPO jest największa w Polsce platforma call center, należąca do Internet Group.

http://www.rp.pl/artykul/5,559047.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Wojna na reklamy w komórkach. Panorama Firm atakuje Zumi[/b]

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?