[b]Zygmunt Solorz-Żak[/b] powiedział dziś oficjalnie, że jest zainteresowany inwestycją w [b]Polkomtel[/b], operatora sieci telefonii komórkowej Plus

– Jestem zainteresowany zakupem Polkomtela. Póki co nie możemy zrobić tego sami, prowadzimy rozmowy z różnymi funduszami. Na razie nie dostaliśmy jednak żadnego zaproszenia ze strony sprzedających. Jeśli takowe otrzymamy zastanowimy się nad inwestycją – powiedział Zygmunt Solorz-Żak na konferencji prasowej [b]NFI Midas[/b]. Właściciel Polsatu powiedział też, że rozważa inwestycje w Midasa (udziałowiec Centernetu).

– Moim zdaniem jest czas na konsolidację kapitałową spółek telekomunikacyjnych, które do tej pory tylko ze sobą współpracowały – powiedział Zygmunt Solorz. Solorz może objąć akcje Midasa, które spółka wyemituje w przyszłym roku jeśli nie wszyscy dotychczasowi akcjonariusze skorzystają z prawa poboru.

Głównym celem emisji jest przejęcie spółki [b]Mobyland[/b] od [b]Aero2[/b], które jest pośrednio znaczącym akcjonariuszem Midasa. Midas 19 kwietnia podpisał porozumienia z Aero 2. Na mocy porozumienia Aero 2 objęło 20 tys. bonów komercyjnych o wartości nominalnej 20 mln zł. Grupa Midasa i Aero 2 współpracują w budowie sieci telekomunikacyjnej.