Jutro Orange odpowie Polkomtelowi

Publikacja: 02.10.2013 12:57

O inwestycjach w LTE, pozycji rynkowej w kontekście ostatniej konferencji Polkomtela, operatora sieci Plus oraz o relacjach z konkurencją opowiedzieć ma jutro dziennikarzom Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Telekomunikacji Polskiej (Orange Polska) ds. operacyjnych.

Zanosi się więc na odpowiedź Orange na zarzuty dążenia do monopolu postawione tej firmie oraz T-Mobile Polska przez zarząd operatora sieci Plus tydzień temu.

Polkomtel jest zdania, że godząc się na utworzenie spółki NetWorks! przez Orange i T-Mobile Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie miał pełnej wiedzy co do zakresu współpracy planowanej przez założycieli joint venture. Chodzi tu o plan współdzielenia częstotliwości przez Orange i T-Mobile.

Operator sieci Plus jest zdania, że przy nadchodzącej aukcji częstotliwości LTE, Orange i T-Mobile powinny być traktowane jako podmioty powiązane.

Zygmunt Solorz-Żak i Wojciech Pytel zaproponowali wówczas konkurencji utworzenie jednej sieci wykorzystującej częstotliwości z zakresu 800 MHz.

Publiczne dyskusje nt. pozycji rynkowej poszczególnych graczy to element polityki informacyjnej, budowania wizerunku operatorów i pozycji negocjacyjnej przed zbliżającą się aukcją 800 MHz. Urząd Komunikacji Elektronicznej wydłużył branży czas na składanie stanowisk w trwających konsultacjach do 8 października.

Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G