Organizacja operatorów alternatywnych chce podjąć współpracę z polskim [b]Ministerstwem Infrastruktury[/b] w związku z polską prezydencją w [b]Radzie Unii Europejskiej[/b]. – Polska prezydencja, to dla nas duża szansa na nadanie m.in. sprawom dywidendy cyfrowej pożądanego kierunku – mówi rpkom.pl [b]Tom Ruhan[/b], przewodniczący [b]ECTA[/b] i zarazem członek zarządu [b]Netii[/b].

Kwestia zarządzania częstotliwościami radiowymi z tzw. dywidendy cyfrowej będzie jednym z priorytetów polskiego rządu na okres prezydencji. Ambicją wiceminister [b]Magdaleny Gaj[/b] jest przygotowanie gruntu do zmiany międzynarodowego regulaminu radiokomunikacyjnego tak, aby na częstotliwościach z dywidendy straciły priorytet zastosowania rządowe (wojskowe). To ułatwi m.in. Polsce harmonizację częstotliwości 800 MHz z sąsiednimi krajami.

ECTA, jak całe środowisko telekomunikacyjne, również forsuje przeznaczenie częstotliwości z dywidendy cyfrowej na potrzeby operatorów radiowych sieci dostępowych (np. LTE).

[b]Jutro rpkom.pl opublikuje rozmowę z Tomem Ruhanem, od niedawna przewodniczącym ECTA, o planach organizacji na ten rok.[/b]