Przegląd prasy – piątek 31 maja

Publikacja: 31.05.2013 06:24

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Władcy danych

Sylwia Czubkowska

Najseksowniejszą pracą najbliższych 10 lat będzie statystyka – twierdzi główny ekonomista Google Hal Varian. Za pięć lat tylko w Stanach Zjednoczonych będzie brakowało 1,5 mln specjalistów, a już dziś mniejsze i większe firmy zabijają się o nich. Big Data zmieniają świat .

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=450582 (dostęp płatny)

Komórka to antyk

Mariusz Janik

Cały czas zaliczamy mobilną telefonię do nowych technologii. Mało kto pamięta, że popularnej komórce stuknęło niedawno 40 lat. Kosmita nagle pojawił się w samym centrum Manhattanu, gdzieś w połowie Szóstej Alei, o krok od najsłynniejszych galerii handlowych świata. W ręce trzymał wielkie, ciężkie białe urządzenie o długości ponad 25 cm, zwieńczone sporą czarną i grubą antenką. Wcisnął kilka przycisków umieszczonych na cegle i przekrzykując uliczny hałas, powiedział do niej: „Joel? Tu Marty. Dzwonię do ciebie z telefonu komórkowego. Prawdziwego przenośnego telefonu komórkowego!”.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=450585 (dostęp płatny)

Wirtualnie zarabiają na realnym głodzie

Patrycja Otto

Kilka portali bije się o rynek zamówień w restauracjach. W ciągu kilku lat do podziału może być nawet 700 mln zł. Serwis Foodpanda od lutego, kiedy zadebiutował na polskim rynku, nawiązał współpracę z 400 restauracjami. To za mało, aby wejść do pierwszej trójki serwisów umożliwiających zamawianie jedzenie przez internet, ale spółka się nie poddaje i do końca roku zamierza wskoczyć na podium. – Na koniec grudnia chcemy nawiązać współpracę z 1,2 tys. restauracji, a w przyszłym roku z 2 tys. – tłumaczy Piotr Łagowski z Foodpanda.pl.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=450566 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Hawe: Warunki przejęcia poruszyły kursami

Urszula Zielińska

We wtorek wieczorem Hawe, Magna Polonia i Mediatel opublikowały komunikaty potwierdzające doniesienia „Parkietu” z soboty, że Hawe chce przejąć Mediatel. W środę, po publikacji warunków transakcji, rosły kursy wszystkich trzech spółek notowanych na GPW. Sesję mocno zaczął Mediatel, za akcję którego płacono nawet 1,57 zł (o blisko 29 proc. więcej niż na zamknięciu w poniedziałek), ale w ciągu dnia handel wyhamował.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/745703_Hawe:_Warunki_przejecia_poruszyly_kursami.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Gigantyczny wzrost sprzedaży Apple TV

TR

Koncern z Cupertino sprzedał już 13 mln zestawów telewizyjnych Apple TV – poinformował Tim Cook wywiadzie z portalem All Things D. Apple TV pozwala na odtwarzanie nagrań wideo z serwisów YouTube i Vimeo oraz jest kompatybilna z wszystkimi urządzeniami mobilnymi Apple’a. Początkowo urządzenie nie cieszyło się popularnością wśród miłośników gadżetów spod znaku „nadgryzionego jabłuszka”. Sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy egzemplarzy rocznie nie zadowalała również zarządzających spółką. Po kilku latach obecności rynek przekonał się jednak do możliwości Apple TV. Większa popularność gadżetu pozytywnie wpłynęła na sprzedaż produktu. Tylko w zeszłym roku blisko 6,5 mln zestawów telewizyjnych trafiło do rąk użytkowników.

http://tech.pb.pl/3151868,27531,gigantyczny-wzrost-sprzedazy-apple-tv

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Władcy danych

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G