* Netia poinformowała o wprowadzeniu gamy nowych ofert dla segmentu małych firm i domowych biur (SOHO). Znalazł się w niej tablet za 1 zł wraz z dostępem do e-prasy, bezpłatna pomoc techniczna Assistance oraz oferta TV.

* Sieć kablowa UPC Polska stworzyła nowe stanowisko dyrektorskie. Ewelina Rabsztyn związana z firmą od 12 lat została awansowana na stanowisko dyrektora ds. programingu. Wcześniej była starszym kierownikiem ds. treści TV. Jest absolwentką Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Programu MBA Poznań-Atlanta.

* Liberty Global, właściciel UPC powierzył stanowisko szefa ds. usług mobilnych na Europę Graeme’owi Oxby, który do tej pory był dyrektorem wykonawczym odpowiedzialnym za segment telefonii domowej i mobilnej w Virgin Media.Zadaniem Oxby’ego jest budowa pełnego MVNO na wszystkich rynkach, w których działa Liberty.

* Fitch opublikował raport specjalny nt. sektorów i reprezentujących je firm, które dobrze i źle poradzą sobie ze spowolnieniem na rynkach rozwijających się. Do telekomów, które nie powinny ucierpieć agencja zaliczyła Vodafone, Telefonikę oraz Deutsche Telekom. Na listę operatorów, które mogą mieć problemy wpisano Telecom Italia, UAB Bite Lietuva, czy Portugal Telecom.

* Francuski koncern Vodafone sprzedał udziały w Maroc Telecom na rzecz Etisalat (Emiraty Arabskie) za 4,2 mld euro.