Play w 6 miesięcy wypracował 1,6 mld zł przychodów

Publikacja: 09.07.2012 11:42

Przychody P4, operatora sieci Play wyniosły w I połowie 2012 r. 1,6 mld zł, czyli o 33 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. – wynika z dzisiejszej prezentacji telekomu.

– Byliśmy w stanie zrekompensować spadek stawek MTR i generujemy przychody zgodne z naszymi założeniami – powiedział Joergen Bang-Jensen, prezes P4.

Liczba klientów Playa zwiększyła się w tym czasie o 32 proc. do 7,8 mln. – W przybliżeniu 1,1 mln to klienci Play Online – podał prezes.

Według Joergena Bang-Jensena, prezesa P4 to daje spółce 15 –proc. udziałów w rynku. – To dla nas ważne bo początkowo nikt nie wierzył, że osiągniemy taki udział. Prognozowano, że osiągniemy około 5 proc.

Większość klientów, zdobywanych przez P4  przechodzi do operatora od konkurencji. Według Bang-Jensena,  Play utrzymuje 64-proc. udział w rynku MNP (przenoszonych numerów komórkowych, ang. mobile number portability).

Bang –Jensen poinformował też, że blisko połowa smartfonów sprzedawanych obecnie przez telekom to Iphone’y. – Zaskoczeniem dla nas jest, że za 89 proc. tej sprzedaży odpowiada najnowszy model iPhone’a, iPhone 4S, mimo że zdaniem naszego partnera większą popularnością powinny cieszyć się modele starsze (również tańsze – red.). Polacy najwyraźniej chcą mieć to, co najnowsze – powiedział prezes P4.

Podkreślał jakość sieci szkieletowej, z której korzysta P4.  – Nasza sieć to w 100 proc. sieć IP i jest gotowa na zwiększone wymagania przepływności  –  mówił Bang-Jensen.

– W przyszłości chcemy, aby nasze przychody rosły dalej  – powiedział Bang-Jensen.

– 33-proc. wzrost w kolejnych okresach to być może nieco zbyt optymistyczne – dodał pytany, czy wzrost może być wolniejszy w całym 2012 r.

Według Bang-Jensena, partnerstwa np. z sieciami kablowymi powiększają bazę klientów P4 o około 100 tys.

Nie chciał komentować dalszych etapów potencjalnej współpracy z Canal+ Cyfrowy.  – Przejdziemy most, gdy do niego dojdziemy – powiedział.

– Wprowadzenie usługi telewizji mobilnej nie jest dla nas priorytetem – mówił Bang-Jensen.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu