Midas, hurtowe zaplecze LTE grupy Zygmunta Solorza-Żaka, po trzech kwartałach br. ma blisko 150 mln zł przychodów, ale jego straty operacyjna i netto są głębsze niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Strata netto po 9 miesiącach br. sięga 160 mln zł.

Na kontach funduszu jest za to blisko 150 mln zł, czyli zapłata Polkomtela i Cyfrowego Polsatu za realizację zamówienia na transfer danych.

Z zestawienia przedstawionego przez fundusz wynika przy tym, że wykorzystanie transferu danych rośnie i w III kw. br. sięgało 8 mln GB. Statystycznie na każdego użytkownika mobilnego Internetu korzystającego z usług Plusa i Cyfrowego Polsatu (jest ich w sumie 3,4 mln) przypada więc w kwartale 2,3 GB (około 0,8 GB w miesiącu).

Na koniec września sieć grupy Midas składała się z około 690 używanych przez Grupę Midas stacji bazowych działających w technologii HSPA+ (około 680 działało również w technologii LTE) oraz z około 3050 stacji bazowych HSPA+ w paśmie należącym do Aero2, włączonych do sieci telekomunikacyjnej używanej przez Grupę Midas we współpracy z Polkomtel (2150 działa także w technologii LTE).