Komisja Europejska ogłosiła, że kolejny nabór wniosków o dofinansowanie budowy sieci WiFi w ramach programu WiFi4EU zostanie otwarty 19 września o godzinie 13-ej. Nabór ma zostać otwarty tutaj.

Jak przypomina Ministerstwo Cyfryzacji, Inicjatywa kierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego, a publicznych pieniędzy finansowane mogą być hot spoty z bezpłatnym dostępem do internetu w przestrzeni publicznej: w parkach, bibliotekach, ośrodkach zdrowia etc.

Hot spot może udostępnić gmina, stowarzyszenie gmin, czy miasto na prawie powiatu w ramach dofinansowania zapewnionego przez program.

KE przyznawać będzie specjalne bony o maksymalnej wartości 15 tys. euro. W sumie dysponuje 26,7 mln euro.

Resort cyfryzacji przypomina, że liczyć będzie się czas i warto jak najszybciej po otwarciu naboru kliknąć odpowiedni przycisk na koncie użytkownika. „Wnioski z poprzedniej edycji rozeszły się w pierwszych 2 sekundach naboru” – podało ministerstwo.

Nadzorowane przez MC Centrum Projektów Polska Cyfrowa prowadzi analogiczny projekt. W ramach tzw. „Publicznego internetu dla każdego”  ma do rozdysponowania 120 mln zł.