Sieć telewizji kablowej Multimedia Polska, poprzez spółkę zależną Multimedia Polska Energia rozpoczęła sprzedaż energii elektrycznej dla klientów indywidualnych. Operator szacuje, że klienci korzystający z oferty grupy mogą otrzymać stawkę za energię elektryczną o 15 proc. niższą niż płacona do tej pory oraz gwarancję ceny do 2016 roku.

To trzecia nowa usługa, po telefonii komórkowej w modelu MVNO oraz usłudze monitoringu domu, wprowadzona do oferty przez Multimedia Polska w tym roku.

Dotychczas oferta sprzedaży energii elektrycznej została uruchomiona pilotażowo w trzech miastach: Częstochowie, Łodzi oraz Toruniu i jest skierowana do obecnych klientów Multimedia Polska.

Cytowany w informacji prasowej Andrzej Rogowski, prezes Multimediów, zapowiada szybkie rozszerzenie jej na całą Polskę.

Klienci którzy podpiszą umowę na sprzedaż energii elektrycznej z Multimedia Polska mogą liczyć na upust do 15 proc. względem taryfy obecnego sprzedawcy obowiązujący do końca 2014 r. oraz 5% od stycznia 2015 r. nawet do końca 2016 r. W ramach oferty klienci zyskują również gwarancję utrzymania niskiej stawki do końca obowiązywania umowy, niezależnie do zmian cen energii elektrycznej na rynku.