T-Mobile w Polsce uruchomiło platformę T-MobileCloud, na której chce oferować  małym i średnim  firmom  korzystanie z programów, aplikacji i usług IT w  środowisku chmury obliczeniowej.

–  Przez ostatnich sześć lat sprzedaliśmy blisko 550 tysięcy laptopów i tabletów. Teraz chcemy klientom korzystającym z tych urządzeń zaproponować zabezpieczenie ich wrażliwych danych przed utratą i zaoferować im przejście do bezpiecznego środowiska T-MobileCloud – mówi Igor Matejov, dyrektor ds. rynku biznesowego w T-Mobile. Podkreśla on, że T-MobileCloud gwarantuje bezpieczeństwo przetwarzanych danych na identycznym poziomie jaki jest stosowany przez banki przy zabezpieczeniu transakcji finansowych.

Zaletą rozwiązania T-Mobile ma być też jego prostota. Klienci po zalogowaniu się do środowiska T-MobileCloud będą rozpoznawani po ich numerze telefonu lub adresie e-mail i w ten sposób będą mogli zamawiać interesujące ich produkty IT. Nie będą musieli podawać żadnych danych kart kredytowych ani dokonywać przelewów, ponieważ zamówione przez nich pozycje zostaną dodane do ich faktury za usługi telekomunikacyjne w T-Mobile.