W skrócie – poniedziałek 8 listopada

Publikacja: 08.11.2010 18:46

[ul] [li][b]D-Link[/b] uruchomił, wraz z firmami Action oraz Veracomp, program partnerski D-Link Business Energizer.

[li][b]Era[/b] udostępniła swoim klientom mobilne internetowe Biuro Obsługi Abonenta.

[li][b]HAWE[/b] zarejestrowała spółkę [b]HAWE Telekom Sp. z o.o.[/b], do tej pory funkcjonującą jako Przedsiębiorstwo Budownictwa Technicznego Hawe Sp. z o.o. To kolejny etap reorganizacji grupy HAWE rozpoczętej w kwietniu 2010 r.

[li][b]Info-TV-FM[/b], spółka która uzyskała rezerwację Urzędu Komunikacji Elektronicznej na świadczenie usług telewizji mobilnej, zdobyła kontrakt od TVP, wart 5,7 mln zł. Umowa dotyczy usługi emisji programów TVP1 i TVP2 z nadajnika w Leżajsku. Info-TV-FM była jedyną spółką, jaka stanęła do przetargu.

[li][b]Millenial Media[/b], firma badawcza, zapreznetowała sondaż, według którego deweloperzy w 2011 r. zamierzają skupić się na pisaniu aplikacji na platformę [b]Windows Phone 7[/b] w podobnym stopniu, jak w 2010 r. na tablecie iPad.

[li][b]Netia i GTS[/b] nie będą ubiegać się o kupno [b]Exatela[/b] – dowiedział się rpkom.pl.

[li][b]NTT Docomo[/b], japoński operator mobilny, 24 grudnia uruchomi w Tokio, Nagoi i Osace komercyjne sieci LTE.

[li][b]Orange[/b] nie wprowadzi do swojej oferty iPadów – oświadczył w wywiadzie dla „Wprost”[b] Maciej Witucki[/b], prezes[b] Grupy TP[/b].

[li][b]Pew Research Center[/b] podało, że według badania Internet & American Life Project, tylko jeden procent Amerykanów w ogóle używa usług mobilnych opartych na lokalizacji.

[li][b]Piper Jaffray[/b] przewiduje, że średnia detaliczna cena terminala BlackBerry skurczy się z 371 dol. w pierwszym kwartale bieżącego roku do 304 dol. w pierwszym kwartale 2011 r.

[li][b]Sprint[/b], operator z USA, wykluczył chińskie firmy [b]Huawei[/b] i [b]ZTE[/b] z wartego ok. miliard dolarów przetargu na budowę sieci LTE. Wykluczenie związane było ze względami bezpieczeństwa narodowego i zastrzeżeniami, jakie do oferentów miał w tym względzie amerykański rząd. Inni uczestnicy przetargu to [b]Alcatel-Lucent[/b], [b]Ericsson[/b] i [b]Samsung[/b]. [li][b]Sybase[/b], firma informatyczna przejęta niedawno przez SAP AG zapowiedziała skupienie się na rozwiązaniach mobilnych dla biznesu. Firma badawcza[b] IDC[/b] twierdzi, że w 2013 r. na świecie będzie 1,2 mld „pracowników mobilnych”, korzystających z mobilnych rozwiązań dla firm.

[li][b]Urząd Komunikacji Elektronicznej[/b] wydał poradnik w zakresie wykorzystania Partnerstwa Publiczno-Prywatnego dla celów inwestycji telekomunikacyjnych.

[li][b]Urząd Komunikacji Elektronicznej[/b] opublikował także dwunasty raport TP o realizacji porozumienia inwestycyjnego.

[li][b]Verizon Wireless[/b] podpisał z [b]Alcatelem-Lucentem [/b]wartą 4 mld dol. umowę na rozbudowę sieci 3G i rozbudowę infrastruktury LTE. [/ul]

[ul] [li][b]D-Link[/b] uruchomił, wraz z firmami Action oraz Veracomp, program partnerski D-Link Business Energizer.

[li][b]Era[/b] udostępniła swoim klientom mobilne internetowe Biuro Obsługi Abonenta.

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą