Pierwotnie konsultacje miały się skończyć dzisiaj. – Na wniosek UOKIK termin składania opinii przedłużono do 18 sierpnia – podał jednak Dawid Piekarz, rzecznik UKE. Czego dotyczył wniosek UOKiK? – Prosiliśmy o przedłużenie z uwagi na oczekiwanie na dodatkowe wyjaśnienia Przewodniczącego KRRiT dotyczące uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która określiła warunki uczestnictwa w konkursie – mówi rpkom.pl Agnieszka Majchrzak z UOKiK.

Chodzi o trwające od 11 lipca postępowanie konsultacyjne dotyczące konkursu na rezerwację częstotliwości z zakresu 174 – 230 MHz (tzw. multipleks ósmy DVB-T).

Dokumentacja opracowana przez Krajowa Radę Radiofonii i Telewizji zakłada, że dodatkowy pakiet cyfrowych stacji miałby zostać wykorzystany wyłącznie przez TVP i jej stacje, m.in. do nadawania jej kanałów w wysokiej rozdzielczości (HD). Wywołało to niezadowolenie prywatnych nadawców, którzy, owszem, optowali za opcją wykorzystania MUX 8 do nadawania stacji w HD, ale tak, by skorzystali na tym także nadawcy komercyjni. Polsat nazwał taką decyzję KRRiT „jawną dyskryminacją  prywatnych nadawców”, TV Puls przyznał, że będzie sugerował zmianę stanowiska KRRiT. – Na pewno wyrazimy w tych konsultacjach nasze stanowisko, które jest takie, że na nowym multipleksie powinno się znaleźć miejsce na stacje w HD, w tym także na Puls – mówił niedawno Jacek Osadnik, dyrektor marketingu i rozwoju TV Puls.