Najlepszy bilans przenosin (różnica między liczbą numerów pozyskanych i oddanych) zarówno wśród czterech największych operatorów, jak i na rynku mobilnym w ogóle odnotował w III kwartale br. T-Mobile Polska. Wynik tego operatora do 21,8 tys. pozyskanych „na czysto” numerów komórkowych.

Pozostali trzej duzi operatorzy byli na minusie. Najsłabiej wypadł Plus (ponad 33,1 tys. numerów pod kreską), następnie P4 (Play) z 8,8 tys. na minusie, a Orange Polska stracił ponad 5 tys. użytkowników kart SIM.

Jeśli spojrzeć na wyniki grup kapitałowych, to były one nieco lepsze niż wyniki poszczególnych dużych marek telekomunikacyjnych. W Grupie Cyfrowy Polsat na plusie były Premium Mobile i Netia, przy czym pierwsza z marek odnotowała drugi na rynku dodatni bilans (6,1 tys.). Trzeci wynik tym razem należał do telewizji kablowej Vectra (3,7 tys.). 

Z kolei w Grupie P4, dodatni wynik przenosin numerów mobilnych zanotowało UPC (2,99 tys.) i marka Virgin Mobile.

W sumie 345 tys. numerów telefonii komórkowej przeniesionych zostało z sieci do sieci w III kwartale br. – podał Urząd Komunikacji Elektronicznej w podsumowaniu minionych trzech miesięcy. To nieco więcej niż rok temu, gdy było to prawie 333 tys.

Z kolei w sieciach stacjonarnych w III kwartale 2022 roku przeniesionych zostało łącznie 67,6 tys. numerów.