Reklama
Rozwiń

Cyberprzestrzeń to szanse i zagrożenia

O możliwościach rozwoju technologicznego i gospodarczego, jakie daje internet, ale także o konieczności zapewnienia narodowego cyberbezpieczeństwa mówili uczestnicy konferencji Cybersec, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Publikacja: 14.09.2021 07:00

Prezydent Andrzej Duda podkreślał,  że nowe inicjatywy  w ramach NATO, dotyczące cyberbezpieczeństwa

Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że nowe inicjatywy w ramach NATO, dotyczące cyberbezpieczeństwa, to także szansa dla polskich start-upów technologicznych

Foto: Radosław Kaźmierczak

Rozwój cyberprzestrzeni to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoi ludzkość. Pandemia pokazała, jak wielkie możliwości daje cyfryzacja. Wystarczy wspomnieć choćby te najprostsze: możliwość pracy zdalnej, szybkiego komunikowania się, przesyłania danych, ale także bardzo potrzebne zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania danych w systemach teleinformatycznych. Zależy od tego bezpieczeństwo nas wszystkich – naszych granic, gospodarki, obywateli – powiedział goszcząc na CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy-Zdroju prezydent Andrzej Duda. – Dlatego tak ważny jest rozwój systemów cyberbezpieczeństwa, które pozwolą nam reagować i zapobiegać zagrożeniom pojawiającym się w sieci. Nie jesteśmy w tym osamotnieni, działamy w ramach NATO i UE – dodał prezydent.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Materiał Promocyjny
Jak się bronić przed socjotechniką cyberprzestępców
Bezpieczeństwo
Jak manipulacja w sieci działa na nasz mózg
Bezpieczeństwo
Pracownicy na celowniku cyberprzestępców
Materiał Promocyjny
Kluczem do bezpieczeństwa IT dywersyfikacja dostawców. Warto postawić na europejskie firmy
Bezpieczeństwo
Najpierw RODO, teraz NIS2 – firmy w obliczu zagrożeń i… kar