Mężczyzna umawiał się z nimi na seks, ale już po fakcie twierdził, że nie muszą mu zapłacić za „usługę” – informuje BBC.

28-letni Anouar Sabbar ukradł 2360 funtów swoim ofiarom między kwietniem 2019 r. a czerwcem 2021 r. wynika ze śledztwa Metropolitan Police. Przyznał się przed Sądem Koronnym w Snaresbrook do rozboju, kradzieży, szantażu i oszustwa. Mieszkaniec Southwark w południowym Londynie miał dość prosty patent na wyłudzanie pieniędzy. Edytował swój profil na Grindr zaraz po dotarciu na randkę – wpisywał informację, że „świadczy usługi eskortowe” za stawkę 180 funtów za godzinę. Kiedy po randce domagał się zapłaty, a partner protestował pokazywał mu profil i groził pobiciem, wysłaniem screenów rozmów do partnerek lub parterów swoich ofiar. Ukradł także biżuterię z domu z jednej z ofiar.

Czytaj więcej

YouTube nie radzi sobie z kłamcami. Dramatyczny apel

Sabbar został aresztowany wraz ze swoją dziewczyną w hotelu w lipcu 2021 roku. Według policji wybierał na portalu randkowych mężczyzn ze względu na ich orientację seksualną i wykorzystywał ich słabości, by później grozić i szantażować.

Londyńska policja stworzyła specjalną infolinię dla innych potencjalnych ofiar mężczyzny, prosząc by się kontaktowali. Mogą na nią dzwonić także ofiary oszustów z innych aplikacji randkowych.