Aktualizacja: 04.11.2024 21:10 Publikacja: 04.11.2024 20:10
Polskie urządzenie do tłumaczeń w czasie rzeczywistym w ub.r. sprzedano w 80 tys. egzemplarzy, m.in. w USA, Kanadzie, Japonii czy Niemczech. Teraz Vasco Electronics na cel bierze Chiny
Foto: Bloomberg
Firma założona i kierowana przez Macieja Góralskiego spółka Vasco Electronics, zrobiła właśnie kolejny krok w globalnej ekspansji – spółka, specjalizująca się w produkcji tłumaczy elektronicznych opartych na sztucznej inteligencji, wchodzi na rynek chiński. Twórca Vasco Electronics zauważa, że eksport polskich produktów do Chin, szczególnie z sektora technologii konsumenckiej, wciąż stanowi rzadkość.
Spółki Skarbu Państwa zaczęły dostrzegać potencjał drzemiący w młodych firmach technologicznych – PZU ogłosiło właśnie, że na współpracy z nimi zyskało ponad 200 mln zł. Mocno na taką kooperację stawiają też m.in. Orlen i PKO BP.
Biodegradowalne opakowania, autonomiczne busy, kwanty czy polska sztuczna inteligencja – nasi przedsiębiorcy i naukowcy realizują światowej klasy projekty.
Mati Staniszewski, założyciel ElevenLabs, czy Sebastian Siemiątkowski, twórca Klarny, to tylko część tuzów europejskiej branży start-upów, którzy – w ramach nowego projektu – chcą tworzyć kolejne jednorożce i gonić USA.
Sztuczna inteligencja bierze się za księgowych. Rodzima spółka Spice Solutions stworzyła narzędzie, które ma weryfikować standard jakości ich usług. A robi to w imponującym tempie. AI w 13 sekund sprawdza 4 tys. plików.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Start-up Ataraxis, zajmujący się medycyną precyzyjną wspieraną przez AI, pozyskał od inwestorów ponad 20 mln dol. Pieniądze wyłożyli m.in. Peter Thiel, guru Doliny Krzemowej, twórca PayPala, oraz czołowi badacze z OpenAI i DeepMind.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
W centrum Warszawy może niebawem zrobić się jeszcze gęściej, bo wiele wskazuje na to, że w stolicy przybędzie kolejny wieżowiec. Będzie bardzo oryginalny – wyróżnia go charakterystyczne „wcięcie” na niższych kondygnacjach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
Nowym ambasadorem Malty w Polsce został wieloletni dyrektor Maltańskiej Organizacji Turystycznej Gavin Gulia.
Policja z emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zatrzymała mężczyznę, który żebrząc zebrał w ciągu trzech dni 14 tys. dirhamów (równowartość ok. 14 tys. złotych).
Biuro podróży Rainbow, szczycące się szczególnie rozbudowaną ofertą wycieczek objazdowych, których ma około 400, dodaje do tej puli kolejne programy. Latem tego roku będzie z nim można wyjechać bezpośrednio z Warszawy do państw Azji Centralnej.
Stany Zjednoczone niemal podwoiły import brazylijskich jaj, które kiedyś były wykorzystywane wyłącznie jako karma dla zwierząt domowych – informuje Reuters. Waszyngton rozważa też złagodzenie przepisów dotyczących sprzedaży jaj znoszonych przez kury hodowane na mięso. Administracja Trumpa stara się obniżyć niebotyczne ceny jaj windowane epidemią ptasiej grypy.
Już nie 60, ale 30 dni – na tak długo będą mogli wjeżdżać do Tajlandii obywatele krajów objętych ruchem bezwizowym. Mowa o pobytach realizowanych w celach turystycznych. Powodem skrócenia tego okresu jest podejrzenie o prowadzenie nielegalnych biznesów.
Rosyjscy bogacze niecierpliwie czekają na rozejm w wojnie rozpętanej przez Putina. Chcą wrócić do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie wcześniej zainwestowali w około 700 nieruchomości. Jednak teraz władze brytyjskie ich u siebie nie chcą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas