Tego Samsunga lepiej nie bierz do samolotu

Twitter

Amerykańskie służby lotnicze przestrzegają pasażerów przed używaniem najnowszych smartfonów Samsunga – Galaxy Note 7 – podczas lotu. Telefony mogą się zapalić albo nawet wybuchnąć.

Kiedy koreański gigant elektroniczny z dumą prezentował na początku sierpnia tego roku swojego flagowego smartfona, nie przypuszczał nawet, sprawy przybiorą tak wybuchowy wymiar. Początkowo Samsung Galaxy Note 7 spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i trafił już do niemal 2,5 mln użytkowników. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla klientów biznesowych – to pierwszy smartfon Samsunga wyposażony w skaner oka, który pozwala bezdotykowo odblokować urządzenie. W pierwszych tygodniu od rozpoczęcia sprzedaży otrzymał świetne recenzje w internecie.

Wkrótce jednak do firmy napłynęły liczne skargi ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej o awariach telefonu. Klienci donieśli, że urządzenia zapalały się podczas ładowania, a czasem nawet wybuchały.

W reakcji na te niepokojące zgłoszenia firma zawiesiła w ubiegłym tygodniu sprzedaż Note 7 i poinformowała, że wszyscy posiadacze smartfona będą mogli go bezpłatnie wymienić. Jak podała, przyczyną zapaleń urządzeń są wadliwe ogniwa w akumulatorach.

Sprawa zaniepokoiła Federalną Administrację Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych, która zaleciła posiadaczom Note 7, by z uwagi na bezpieczeństwo własne i innych pasażerów, nie uruchamiali ani nie ładowali telefonu podczas lotu. To pierwszy taki przypadek od lat, kiedy służby lotnicze ostrzegają pasażerów przed użyciem konkretnego produktu.

Mogą Ci się również spodobać

Merkel posiada dowody na atak rosyjskich hakerów

Angela Merkel przekazała, że Rosjanie zlecili atak hakerów, którego była celem. Kanclerz Niemiec powiedziała, ...

Koniec wojny o Wiedźmina. CD Projekt porozumiał się z Sapkowskim

CD Projekt, twórca serii gier o Wiedźminie i nadchodzącego Cyberpunka 2077 oraz Andrzej Sapkowski, ...

Słaby debiut Ubera. Czy stanie się drugim Amazonem?

Akcje Uber Technologies straciły 7,6 proc. podczas pierwszego dnia notowań na nowojorskiej giełdzie NYSE. ...

Hiobowe wieści dla Komputronika

Handlowa spółka jest w coraz większych tarapatach. Fiskus żąda od niej prawie 60 mln ...

Polski projekt ultraszybkiej kolei pozyskał pieniądze za granicą

Rodzimy startup Hyper Poland, który prowadzi internetową zrzutkę na platformie crowdfundingowej Seedrs, uzbierał już ...

Rok 2020 ma należeć do ekranów AMOLED

Rynkowy udział smartfonów wyposażonych w topowe wyświetlacze z technologią AMOLED będzie szybko rosnąć. W ...