Tego Samsunga lepiej nie bierz do samolotu

Twitter

Amerykańskie służby lotnicze przestrzegają pasażerów przed używaniem najnowszych smartfonów Samsunga – Galaxy Note 7 – podczas lotu. Telefony mogą się zapalić albo nawet wybuchnąć.

Kiedy koreański gigant elektroniczny z dumą prezentował na początku sierpnia tego roku swojego flagowego smartfona, nie przypuszczał nawet, sprawy przybiorą tak wybuchowy wymiar. Początkowo Samsung Galaxy Note 7 spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i trafił już do niemal 2,5 mln użytkowników. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla klientów biznesowych – to pierwszy smartfon Samsunga wyposażony w skaner oka, który pozwala bezdotykowo odblokować urządzenie. W pierwszych tygodniu od rozpoczęcia sprzedaży otrzymał świetne recenzje w internecie.

Wkrótce jednak do firmy napłynęły liczne skargi ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej o awariach telefonu. Klienci donieśli, że urządzenia zapalały się podczas ładowania, a czasem nawet wybuchały.

W reakcji na te niepokojące zgłoszenia firma zawiesiła w ubiegłym tygodniu sprzedaż Note 7 i poinformowała, że wszyscy posiadacze smartfona będą mogli go bezpłatnie wymienić. Jak podała, przyczyną zapaleń urządzeń są wadliwe ogniwa w akumulatorach.

Sprawa zaniepokoiła Federalną Administrację Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych, która zaleciła posiadaczom Note 7, by z uwagi na bezpieczeństwo własne i innych pasażerów, nie uruchamiali ani nie ładowali telefonu podczas lotu. To pierwszy taki przypadek od lat, kiedy służby lotnicze ostrzegają pasażerów przed użyciem konkretnego produktu.

Mogą Ci się również spodobać

Snapchat inwestuje krocie w ukraińskie startupy

Firma Snap Inc., opierająca swoje usługi na szerokim wykorzystaniu aparatu fotograficznego, stojąca m.in. z ...

Zemsta Xi Jinpinga? To on zatrzymał największe IPO na świecie

Oferta publiczna Ant Group, która miała przynieść 37 mld dolarów, została zatrzymana w wyniku ...

To mają być najbardziej innowacyjne igrzyska olimpijskie w historii

Toyota razem z m.in. japońskim rządem oraz ekspertami w dziedzinie robotyki skonstruowała na potrzeby ...

Rewolucyjny rok na rynku gier

Steamowi rośnie konkurent, Chiny otwierają swój rynek, a świat czeka na wieści w sprawie ...

Najlepsze 2020. Tajemnicza wizyta w Polsce Elona Muska. Cyberpunk czy Izera?

Miliarder i wizjoner, twórca Tesli oraz SpaceX, w czwartek odwiedził Polskę. Pojawił się bez ...