Polacy przejmują popularną na świecie kanadyjską aplikację

Bloomberg

Polska firma przejmuje kanadyjski startup, który stworzył aplikację Baby Manager, przeznaczoną dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lat. To narzędzie, z którego korzystają setki tysięcy rodziców na całym świecie, m.in. we Francji i Kanadzie, ale również w naszym kraju.

Za projektem stoją Kanadyjczycy. Teraz ich startup trafia w polskie ręce. Apkę, która jest dziennikiem pozwalającym obserwować pierwsze miesiące życia malucha, notować istotne informacje dotyczące karmienia, snu czy rozwoju dziecka, przejęła krakowska firma LiveKid. Rodzima spółka od ponad dwóch lat tworzy system do obsługi żłobków i przedszkoli.

CZYTAJ TAKŻE: Portal Airbnb walczy o fanów lalki Barbie

Polski LiveKid i kanadyjska aplikacja teraz łączą siły. Z systemów LiveKid codziennie korzysta ponad 100 tys. rodziców, m.in. w Niemczech, Francji i USA. – Od pewnego czasu rodzice, którzy przychodzą do naszych placówek, aby zapisać swoje dziecko, coraz częściej pytają o aplikację. Coś, co jeszcze rok temu było urozmaiceniem oferty i wyróżnikiem, dzisiaj staje się niezbędnym elementem, który przekonuje rodzica do wybrania właśnie tego żłobka czy przedszkola – mówi Mówi Karolina Czerwińska, właścicielka żłobków i przedszkoli “Bajkowy Dworek” w Krakowie. W każdej z jej placówek funkcjonuje aplikacja LiveKid.

Bloomberg
luke@lukemacgregor.com

LiveKid to zamknięty system do obsługi żłobka i przedszkola. Obecnie prawie 700 placówek prywatnych i publicznych w całej Polsce korzysta z tego rozwiązania. Koszt rozliczany jest w modelu abonamentowym i ponoszony jest przez placówkę. Dla rodziców apka jest bezpłatna.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy chcą zakazać smartfonów w szkołach. I nie tylko oni

Po przejęciu Baby Managera oferta polskiej firmy będzie jeszcze szersza. – Już od pewnego czasu planowaliśmy poszerzenie naszego produktu i zaproponowanie rozwiązania dla kolejnej grupy wiekowej jaką są rodzice dzieci w wieku 0-2 lat. Badaliśmy i poznawaliśmy potrzeby rodziców starszych dzieci, ponieważ to do nich skierowana jest aplikacja LiveKid. Dzięki zrozumieniu co jest dla nich ważne, moglibyśmy przygotować podobne narzędzie dla rodziców młodszych pociech – komentuje Jakub Pawelski, twórca aplikacji LiveKid.

Firmy nie ujawniają wartości transakcji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Raport NASK: Hakerzy będą coraz groźniejsi

Im biznes czy administracja będą częściej korzystać z internetu, tym łatwiej mogą się zetknąć ...

Tweet wart 14 mld dolarów. Elon Musk lubi szokować

Tweety właściciela Tesli wielokrotnie drogo kosztowały inwestorów. Musiał nawet przez jakiś czas je sobie ...

Nowy smartfon od Google`a. Pokazali, bo wyciekł

Google pokazało projekt swojego najnowszego smartfona. Urządzenie zostało pokazane przez koncern po tym, jak ...

Kłopoty WeWork. Kto szykuje odsiecz?

WeWork miał być kolejnym dużym debiutem giełdowym. Zamiast tego jest skandal, zawieszone IPO i ...

Wietnamscy hakerzy zaatakowali NBP

Serwery Narodowego Banku Polskiego wcale nie należą do najbezpieczniejszych. Tak przynajmniej twierdzi grupa cyberprzestępców, ...

Gwiazda YouTube’a z dożywotnim zakazem gry w Fortnite’a

FaZe Jarvis, gwiazda YouTube’a i profesjonalny gracz został dożywotnio usunięty z serwerów Fortnite’a za ...