Powstał TikTok dla dzieci. Zaskakujący sukces

Adobe Stock

Zigazoo powstało z myślą o najmłodszych użytkownikach internetu. Aplikacja miała być bezpieczna dla dzieci i zabawna. Twórca przemycił też aspekt edukacyjny i trafił w dziesiątkę.

Zak Ringelstein stworzył Zigazoo także dla swoich dzieci, które podczas pandemii koronawirusa zostały niemal uwięzione w domu i skazane na internet, by kontaktować się z kolegami i koleżankami ze szkoły. TikTok nie wydawał się mu odpowiednią aplikacją dla najmłodszych, więc postanowił stworzyć własną.

Zigazoo jest nie tylko zabawne i rozrywkowe, ale także przemyca elementy edukacyjne. Przeznaczone jest do użytku dla dzieci od czwartego roku życia.

CZYTAJ TAKŻE: Chiński TikTok wygryza Instagrama. Dzięki koronawirusowi

Ringelstein, założyciel startupu UClass i twórca aplikacji zarządzającej dla szkół i nauczycieli, chciał stworzyć proste rozwiązanie, które pozwoli dzieciom na zamieszczanie krótkich 30-sekundowych filmików, ale także na przeprowadzanie eksperymentów, jak budowa wulkanu z sody oczyszczonej, czy naukę liczenia. W aplikacji jest dział nauki ułamków za pomocą produktów spożywczych dostępnych w domu.

Aplikacja okazała się sukcesem. W miesiąc na jej stronę przesłano i pobrano z niej ponad 100 tys. filmów.

Zigazoo jest bezpieczna, bo z założenia to rodzice są użytkownikami. Oni ją instalują na smartfonach czy czytnikach i udostępniają dzieciom. Tak jak w innych serwisach społecznościowych muszą zaakceptować zaproszenie od potencjalnych znajomych, by móc dzielić się z nimi filmikami. Ringelstein uważa, że dzięki temu uda się ograniczyć do minimum negatywne zjawiska znane z innych portali, takie jak nękanie, podszywanie się pod inne osoby i tworzenie fałszywych kont.

CZYTAJ TAKŻE: Muzyczny serwis Spotify testuje aplikację dla dzieci

Twórca aplikacji twierdzi, że wzorował się na „Ulicy Sezamkowej”, gdzie zabawa przeplatała się z edukacją, utrzymując zainteresowanie widzów na wysokim poziomie w każdym odcinku.

Aplikacja jest stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych, nie jest dodatkiem do „dorosłych” portali. Według Ringelsteina może stać się platformą edukacyjną dla nauczycieli, którzy na TikToku prezentują obecnie doświadczenia naukowe i filmy edukacyjne. Na Zigazoo jest mnóstwo miejsca na takie filmy i zdecydowanie bardziej odpowiednia publika.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Technowieści

Niemal każdy dzień przynosi ważne wydarzenia ze świata nowych technologii. Wyszukujemy najciekawsze. „Kursk” wypływa ...

Śląska firma podbija świat IT razem z Microsoftem

Wyrośli na kryzysie finansowym oraz inspiracji Doliną Krzemową. Dziś to już gracz globalny i ...

Polacy zaskakująco o e-zakupach. Rzecz, która najmocniej irytuje

Dla internautów kluczowym parametrem decydującym o tym, czy kupią produkt jest szybka i przewidywalna ...

Nowa broń laserowa USA. Zniszczy samolot w trakcie lotu

Okręt wojenny Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych z powodzeniem przetestował nową broń laserową, która może ...

Roboty i algorytmy ratują zdrowie

Drukowanie narządów, maszyny wykonujące operacje oraz diagnostyka i leczenie na odległość – to tylko ...

Polski algorytm może być rewolucją w kardiologii

Sztuczna inteligencja już wkrótce pomoże leczyć pacjentów z niewydolnością serca. Za nowatorskim oprogramowaniem stoi ...