W wirtualnej przymierzalni lepiej dobierzesz ubrania i buty

materiały prasowe

Polski startup chce przyspieszyć cyfrową transformację przemysłu odzieżowego. Stawia na digitalizację kolekcji, która w sprzedaży online ma redukować liczbę zwrotów.

Lepsze dopasowanie ubrań oglądanych w internetowych sklepach to w efekcie mniejsze ryzyko odesłania towaru przez nieusatysfakcjonowanego klienta – z takiego założenia wychodzi krakowski Wearfits. Spółka kierowana przez Łukasza Rzepeckiego wierzy, że pomogą w tym trójwymiarowe modele kolekcji, wizualizacja produktów oraz sprzedaż w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Takie innowacje to rewolucja w branży.

Startup na zautomatyzowanie procesu digitalizacji obuwia niedawno od funduszu BLDG Venture (w portfelu ma projekty, takie jak Findair czy Shape.care) otrzymał 1 mln zł. Wearfits podpisał także umowy na akcelerację w ramach programów Startup Spark (partnerem jest Indigo Nails – jedna z największych firm działających w branży beauty) oraz S5 – Akcelerator Technologii 5G. Jak tłumaczą w spółce, celem współpracy w pierwszym projekcie jest wdrożenie procesu digitalizacji odzieży do postaci modeli 3D oraz zaimplementowanie wirtualnej przymierzalni dla nowo powstającej marki odzieżowej. Natomiast w ramach akceleratora 5G startup będzie pracował nad rozwiązaniami wykorzystującymi technologie AR we współpracy z partnerem z branży mody.

Czytaj także: Wirtualna przymierzalnia nadzieją e-sklepów

Firma została założona przez Katarzynę Burdę, Łukasza Rzepeckiego i Krzysztofa Hrycaka. Połączył ich wspólny cel: zrewolucjonizowanie sprzedaży w branży modowej przy pomocy nowoczesnych technologii. Jak wskazują jej twórcy, kluczem jest dostarczanie konsumentom niesamowitych cyfrowych doświadczeń zakupowych poprzez wysokiej jakości wizualizacje 3D oraz lepsze dopasowanie rozmiaru. Co więcej owe innowacyjne usługi mają być wdrażane nie tylko na rynku e-commerce, ale również w zmieniającej się „tradycyjnej” branży handlu detalicznego.

Jak podkreśla Rzepecki, wizją startupu jest umożliwienie producentom odzieży i obuwia zastąpienie tradycyjnych zdjęć fotorealistycznymi modelami, tworzonymi już na etapie projektowania. To ma umożliwić ich wykorzystanie we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. poprzez wirtualne przymierzanie. Docelowo spółka z Krakowa chce pomóc producentom odwrócić łańcuch dostaw, umożliwiając im najpierw sprzedaż, a następnie produkcję.

– Integracja zawartości 3D i AR w całym spektrum omnichannel na stałe zmieni doświadczenia zakupowe konsumentów. Sytuacja w branży, która zaistniała w dobie koronawirusa, tylko przyspieszyła procesy jej cyfrowej transformacji. Producenci z branż modowej i obuwniczej już od dawna szukali sposobu na rozwinięcie sprzedaży w online, poprzez kanały mobilne, a także na odwrócenie łańcucha dostaw – wyjaśnia prezes Wearfits. – Najbliższe lata przyniosą rewolucję w sprzedaży – przekonuje.

Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (to ona stoi za S5 – Akceleratorem Technologii 5G), twierdzi, że rozwiązanie zaproponowane przez Wearfits ma potencjał nie tylko dla branży odzieżowej, ale także produktów, które dopiero mogą rozwinąć się w e-commerce.

W najbliższych miesiącach startup będzie koncentrował się na pozyskiwaniu klientów, budowie zautomatyzowanego skanera obuwia i rozwoju technologii AR, której rynek do roku 2024 ma być wart na świecie aż 50 mld dol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samsung sprzedaje telewizor-kameleon

Dzięki trybowi Ambient można dopasować nowy telewizor Qled Q90 do wnętrza domu, czy mieszkania ...

Motorola dołączyła do wyścigu na telefony ze składanym ekranem

Amerykańska marka, która znajduje się pod chińskimi skrzydłami (Lenovo), wypuściła na rynek aparat Razr. ...

Goldman Sachs: spółki technologiczne niczym za bańki dotcomów

Amerykański bank inwestycyjny ostrzega, że akcje amerykańskich spółek technologicznych są przewartościowane, a optymizm wśród ...

Robot-krab zaopiekuje się kwiatkami

Masz dość przenoszenia doniczek z roślinami w bardziej nasłonecznione miejsce mieszkania? Startup Vincross ma ...

Miasto na Florydzie zapłaci hakerom okup w bitcoinach

Hakerzy sparaliżowali systemy komputerowe miasta Riviera Beach na Florydzie. Zażądali 600 tys. dolarów okupu ...

Kupujemy mniej PC, komórek i tabletów. Jest jednak jeden hit

Popyt na taki sprzęt, jak komputery PC, telefony komórkowe i tablety w tym roku ...