Wrocławska spółka pomaga zarządzać w czasie pandemii

mat. pras.

Grenade Hub nie narzeka na kryzys związany z koronawirusem. Rozwiązania SaaS (software as a Service), które tworzy ten startup, dla wielu firm są dziś niezbędne.

Wrocławska spółka opracowuje oprogramowanie ułatwiające zarządzanie firmą w niepewnych czasach. Systemy, dostępne w formie usługi, wykorzystywane są do planowania pracy zespołu czy zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

– Pierwszy raz z Grenade Hub rozmawialiśmy ponad półtora roku temu. Od tego czasu przeszli długą drogę, a ich determinacja, wizja i konsekwencja przekonała nas. Widzimy duży potencjał w oprogramowaniu do zarządzania zasobami ludzkimi, szczególnie w czasach postcovidowych – mówi Jakub Sitarz, prezes Venture Inc., spółki, która zainwestowała w startup (w portfelu funduszu założonego przez twórców LiveChat są też m.in. Infermedica czy Brand24).

CZYTAJ TAKŻE: W pandemii siada psychika. Polski startup ma rozwiązanie

W potencjał wrocławskiej firmy uwierzył również fundusz Tar Heel Capital Pathfinder (THCP). W sumie Grenade Hub pozyskał dwa miesiące temu od obu inwestorów niemal 2 mln zł.

Radosław Czyrko, partner zarządzający THCP, przekonuje, iż startup ma potencjał wykraczający poza polski rynek. Pozyskane finansowanie ma posłużyć założycielom Grenade Hub właśnie w ekspansji zagranicznej, ale i rozbudowie zespołu.

– Nasz produkt kierujemy przede wszystkim do firm, które wchodzą w fazę wzrostu i nie chcą wydawać majątku na wdrażanie skomplikowanych i drogich systemów, a szukają rozwiązań mogących pomóc im zintegrować już używane narzędzia – tłumaczy Arkadiusz Terpiłowski z Grenade Hub.

CZYTAJ TAKŻE: Wizja świata bez językowych barier. Polskie startupy w akcji

Zespół zarządzający firmą uzupełniają Jędrzej Anisiewicz oraz Zbigniew Wantuła. Jak wyjaśnia ten ostatni, oferowany przez startup w modelu SaaS produkt to zaawanswane narzędzie, które zbiera dane z różnych obszarów działalności przedsiębiorstw, umożliwiając optymalizację wykorzystania zasobów i zespołów. – Usprawnia alokację i śledzenie dostępności pracowników oraz kontraktorów. Korzystając z symulacji finansowych związanych z rentownością projektów IT umożliwia także prognozowanie przepływów finansowych – wylicza.

Oprogramowanie opracowano z myślą m.in. o software house’ach i biznesach z branży usługowej. – Wyróżnia nas to, że nasze rozwiązania pozwalają zaplanować przyszłość, uwzględniając niepewność projektów, również pod kątem finansowym – podkreśla Zbigniew Wantuła.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rewolucja w podglądaniu? Kieszonkowy teleskop

PowerShot Zoom to produkt, który może rozpocząć modę na zupełnie nową kategorię elektroniki użytkowej. ...

W 2020 roku państwo przeniesie się do chmury

Resort cyfryzacji szykuje centralny przetarg na budowę systemu gromadzenia danych. Już za kilka miesięcy ...

Apple reanimuje płatności kodami QR. W Chinach są hitem

Apple pracuje nad nową funkcją Apple Wallet, która umożliwia użytkownikom przeprowadzanie transakcji za pomocą ...

Symulator pszczoły pozyskał wydawcę

Firma Varsav Games Studios koncentruje się na kończeniu produkcji „Bee Simulator”, jej portowaniu i ...

AI przewiduje, kto popełni przestępstwo. Burza w Ameryce

Algorytmy sztucznej inteligencji mające przewidywać przestępstwo przed jego popełnieniem? Koncept znany głównie ze science-fiction ...