Wrocławska spółka pomaga zarządzać w czasie pandemii

mat. pras.

Grenade Hub nie narzeka na kryzys związany z koronawirusem. Rozwiązania SaaS (software as a Service), które tworzy ten startup, dla wielu firm są dziś niezbędne.

Wrocławska spółka opracowuje oprogramowanie ułatwiające zarządzanie firmą w niepewnych czasach. Systemy, dostępne w formie usługi, wykorzystywane są do planowania pracy zespołu czy zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

– Pierwszy raz z Grenade Hub rozmawialiśmy ponad półtora roku temu. Od tego czasu przeszli długą drogę, a ich determinacja, wizja i konsekwencja przekonała nas. Widzimy duży potencjał w oprogramowaniu do zarządzania zasobami ludzkimi, szczególnie w czasach postcovidowych – mówi Jakub Sitarz, prezes Venture Inc., spółki, która zainwestowała w startup (w portfelu funduszu założonego przez twórców LiveChat są też m.in. Infermedica czy Brand24).

CZYTAJ TAKŻE: W pandemii siada psychika. Polski startup ma rozwiązanie

W potencjał wrocławskiej firmy uwierzył również fundusz Tar Heel Capital Pathfinder (THCP). W sumie Grenade Hub pozyskał dwa miesiące temu od obu inwestorów niemal 2 mln zł.

Radosław Czyrko, partner zarządzający THCP, przekonuje, iż startup ma potencjał wykraczający poza polski rynek. Pozyskane finansowanie ma posłużyć założycielom Grenade Hub właśnie w ekspansji zagranicznej, ale i rozbudowie zespołu.

– Nasz produkt kierujemy przede wszystkim do firm, które wchodzą w fazę wzrostu i nie chcą wydawać majątku na wdrażanie skomplikowanych i drogich systemów, a szukają rozwiązań mogących pomóc im zintegrować już używane narzędzia – tłumaczy Arkadiusz Terpiłowski z Grenade Hub.

CZYTAJ TAKŻE: Wizja świata bez językowych barier. Polskie startupy w akcji

Zespół zarządzający firmą uzupełniają Jędrzej Anisiewicz oraz Zbigniew Wantuła. Jak wyjaśnia ten ostatni, oferowany przez startup w modelu SaaS produkt to zaawanswane narzędzie, które zbiera dane z różnych obszarów działalności przedsiębiorstw, umożliwiając optymalizację wykorzystania zasobów i zespołów. – Usprawnia alokację i śledzenie dostępności pracowników oraz kontraktorów. Korzystając z symulacji finansowych związanych z rentownością projektów IT umożliwia także prognozowanie przepływów finansowych – wylicza.

Oprogramowanie opracowano z myślą m.in. o software house’ach i biznesach z branży usługowej. – Wyróżnia nas to, że nasze rozwiązania pozwalają zaplanować przyszłość, uwzględniając niepewność projektów, również pod kątem finansowym – podkreśla Zbigniew Wantuła.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Technologie OLED-owe coraz powszechniejsze

Dr hab. inż. Przemysław Data, profesor Politechniki Śląskiej, jest laureatem programu FIRST TEAM Fundacji ...

Biali hakerzy na wyżerce w mcdonald’s

Niemieccy programiści odkryli lukę w systemie promocyjnym sieci restauracji McDonald’s. Za sprawą błędu w ...

Chińczycy stworzyli grę, w której zabijasz protestujących w Hongkongu

„Wszyscy biją zdrajców” (z ang. Everyone Hit the Traitors) – pod takim tytułem na ...

Interesujesz się nowoczesnymi gadżetami elektronicznymi? Zobacz, jak kupować ze zniżkami!

Nowoczesne laptopy, smartfony i smartwatche to urządzenia, bez których coraz trudniej się obyć we ...

Apple reanimuje płatności kodami QR. W Chinach są hitem

Apple pracuje nad nową funkcją Apple Wallet, która umożliwia użytkownikom przeprowadzanie transakcji za pomocą ...

Pandemia przyniosła zaskakujące odkrycia archeologiczne

Starożytne drogi i ślady rzymskich osad – to znaleziska, jakie podczas lockdownu udało się ...