Amazon zatrudni w Polsce 10 tys. osób. Wiemy, ile zarobią

Jedno z centrów logistycznych Amazona
Bloomberg

Gigant e-handlu, Amazon szykuje się na przedświąteczną gorączkę. Właśnie rozpoczął rekrutację ponad 10 tys. sezonowych pracowników, których zatrudni w swoich centrach logistycznych w Polsce.

Pracownicy sezonowi uzupełnią tych stałych, których również przybywa. Firma podsumowała w środę tegoroczne zmiany zatrudnienia informując, że od początku 2020 r. utworzyła w Polsce dwa tysiące nowych miejsc pracy. W rezultacie zatrudnia już w naszym kraju 18 tys. osób – przede wszystkim w swoich centrach logistycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Oszuści problemem Amazona. Kradną lub zwracają piasek

Jak wyjaśniła „Rzeczpospolitej” Magdalena Rangosz-Kalinowska, menedżer PR Amazona w Polsce, nowe miejsca pracy to głównie efekt otwarcia dwóch nowych centrów w Łodzi i w Gliwicach (łącznie Amazon ma już w Polsce 9 Centrów Logistyki E-Commerce).

Jednak wywołana przez pandemię zmiana nawyków zakupowych Polaków skłoniła też firmę zwiększenie obsady pozostałych centrów a także innych działów firmy.

Magdalena Rangosz-Kalinowska wyjaśnia, że utworzono stanowiska dla osób o różnorodnym wykształceniu i doświadczeniu – od poziomu początkowego w dziale operacyjnym, po inżynierów, menedżerów i ekspertów ds. rozwiązań chmurowych.

Pracowników sezonowych Amazon kusi atrakcyjnymi stawkami. Podstawowa stawka to co najmniej 20 zł brutto za godzinę, plus premia miesięczna do 15 proc. wynagrodzenia (zależna od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu). Dodatkowo osoby pracujące od 8 listopada do 26 grudnia otrzymają świąteczny dodatek w wysokości 4 zł za godzinę, więc łączna stawka początkowa w tym okresie wyniesie 24 zł brutto. Do tego dochodzą benefity; m.in. ciepłe posiłki za 1 zł, ubezpieczenie na życie i prywatna opieka medyczna.

CZYTAJ TAKŻE: Rewolucja w Microsofcie. Praca zdalna na zawsze i elastyczne godziny

– Osoby, które do nas dołączą, już od pierwszego dnia będą mogły korzystać z tych samych benefitów i świadczeń, co nasi stali pracownicy-zaznacza Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chiński gigant internetu chce się wyrwać z uścisku Trumpa

Koncern Baidu, twórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Chinach, rozważa ofertę publiczną w Hongkongu. Jest ...

Netflix nie daje w Polsce miesiąca za darmo. Dlaczego?

Nowi użytkownicy Netfliksa w Polsce od 18 marca nie mają możliwości bezpłatnego przetestowania serwisu. ...

Amazon będzie prześwietlać ciała klientów. Zapłaci za to

Ochotnicy pomogą Amazonowi gromadzić dane o typach budowy ciał. W zamian gigant oferuje bon ...

Wyciek danych z Politechniki Warszawskiej. Wszystko o studentach i 12 lat wstecz

Wykradziono newralgiczne dane osobowe ponad pięciu tysięcy osób – alarmuje branżowy portal zaufanatrzeciastrona.pl. „Dzisiejszej ...

Netflix podnosi ceny abonamentów

Netflix poinformował o podwyżce cen abonamentów w USA. Od niedawna wyższe opłaty za usługę ...

Hasła i numery PIN odchodzą do lamusa

Od cyfrowej rewolucji nie uciekniemy. Trendy obserwowane na całym świecie są takie same: chcemy ...