Apka niczym cyfrowy rzecznik prasowy

Bloomberg

Troje młodych przedsiębiorców ze Słowacji: Jana Beer i Miroslava Korytko, byłe dziennikarki, potem związane z agencjami PR, oraz deweloper IT Zsolt Szabo, stworzyło nowatorską aplikację. Publito, bo o niej mowa, weszło właśnie do Polski.

Ma być swego rodzaju kompilacją medium społecznościowego, łączącego dziennikarzy i ekspertów różnych dziedzin z komunikatorem. – Dzięki przejrzystej aplikacji profesjonaliści z mediów zyskują dostęp do setek ekspertów działających w różnorodnych dziedzinach, którzy chętnie odpowiedzą na ich pytania – mówi Jana Beer, współzałożycielka Publito.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook oszukiwał na reklamach. Ujawnione szokujące maile

Darmowa usługa ma wspierać współpracę obu światów – dziennikarze mogą publikować zapytania, skierowane bądź do specjalistów w konkretnej dziedzinie albo do całej grupy ekspertów, np. w celu przeprowadzenia ankiety. Apka pozwala też filtrować na podstawie regionu działalności specjalistów. Eksperci mogą też za pośrednictwem tej platformy oferować mediom swoje analizy.

Z tego rozwiązania, które zrodziło się ponad rok temu, korzystają już dziennikarze na Słowacji, w Czechach, Austrii, Węgrzech, a także Rumunii, Niemczech i W. Brytanii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gigant na rynku nawigacji otwiera fabrykę w Polsce

Garmin, firma działająca w branży nawigacji GPS oraz tzw. technologii ubieralnych (produkuje m.in. inteligentne ...

Polsce udało się przyciągnąć białoruskich informatyków

Ogłoszony nieco ponad miesiąc temu przez rząd program Poland. Business Harbour, który miał zachęcić ...

Europejscy dziennikarze stają w obronie praw autorskich

27 marca ma odbyć się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawach autorskich. Parlament Europejski ...

Chiny na celowniku. Ostatni cios Trumpa

Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie zakazujące Amerykanom prowadzania transakcji z podmiotami kontrolującymi lub ...

Zdecydujesz, o czym śnisz. Założysz rękawicę

Naukowcy z MIT pracują nad urządzeniem, które pozwoli wpływać na to, o czym śnimy. ...